Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Skype zamiast telefonu dla iPhone?

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Dzisiaj w App Store pojawił się najnowszy update do Skype, oznaczony wersją 2.1.0. Jest to długi oczekiwany1 update, do poprzedniej wersji, pokazany w styczniu 2010 podczas preview iOS 4.

Aplikacja jest teraz przygotowana pod fast-app switching, czyli zapamiętuje miejsce w którym byliśmy, aby nie ładować się za każdym razem od nowa. Co ważniejsze — podczas rozmowy możemy opuścić Skype i wykonywać inne czynności na telefonie, zupełnie jak przy tradycyjnej rozmowie.

Na deser został smaczek, który potencjalnie może mieć również nutę goryczy … aplikacja wysyła nam powiadomienie, że ktoś próbuje się do nas dodzwonić jak jest wyłączona. Mamy też możliwość natychmiastowego odbioru połęczenia. Testowałem tą funkcjonalność z jedną osobą i działa ona prawidłowo, jednak obawiam się jednego — przyśpieszonego zużycia baterii i konieczności ręcznego zamykania Skype.

Niewątpliwie w tle musi być wątek utrzymujący jakieś połączenie z serwerami Skype’a. Nie wiem jednak czy program cały czas czeka na sygnał, że ktoś do nas dzwoni czy działa to na zasadzie powiadomień. Nie wiem też na ile ten proces zżera baterię …

Kilka najbliższych dni to zweryfikuje zapewne …

 1. Przynajmniej przeze mnie.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Michał

  Multitasking okej, ale czemu nie dali obsługi przedniej kamerki w iPhonie 4?.. ;)

 • Wierzę że to się pojawi jak programiści doprogramują niezbędny kod.

 • Michał

  Patrząc na tempo wydania tej aktualizacji, nieprędko spodziewałbym się obsługi przedniej kamerki. Pewnie dodadzą to po upłynięciu czasu na bezpłatne rozmowy przez 3G (chyba do końca roku?). :)

 • Pingback: Tweets that mention Skype zamiast telefon dla iPhone? | Makowe ABC -- Topsy.com()

 • Sir Jossie

  No niestety z zaskoczeniem muszę stwierdzić że nowa wersja skype’a mnie zawiodła. Albo czegoś nie robię poprawnie albo przeprowadzone przeze mnie testy wykazaly sie odzywal sie w tle wylacznie na co piąty call. Przy uśpionym trybie, wogóle nie reagował tak jak deklarował producent. Testy robilem na 3GS z iOS4.0.