Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 4 zamiast iPad? (zdjęcia)

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Minęły zaledwie dwa dni, a mój iPad leży zupełnie nie używany. Samotnie zbiera kurz na zamszowym pokrowcu Macally Bookstand, który jest znakomity swoją drogą. Dwa dni od momentu pierwszego włączenia iPhone 4 naturalnie.

Głównym podejrzanym jest nowy Retina Display, który wygląda jak kartka znakomitego kredowego papieru. Nie zrozumcie mnie źle, iPad ma genialny ekran. Niestety nie może on się w żaden sposób równać z tym w nowym iPhone 4, który jest niesamowity! Bez odzywek z typowego baru nie jestem w stanie opisać jakie wrażenie na mnie robi ten ekran. Takiego baru leżącego w najbardziej zakazanej dzielnicy najbrzydszego miasta jakie jesteście sobie w stanie wyobrazić.

Na przykładzie chociażby tego bloga na załączonych screenshotach widać różnice w tekście przy maksymalnym oddaleniu.

Zresztą planuję jutro małą sesję zdjęciową, na której postaram się oddać jego wielkość.

Watch this space …

Galeria zdjęć

Klikanie na zdjęcia powiększa je. Są nienaruszone i w pełnej rozdzielczości, więc są bardzo ciężkie — zalecam stałe łącze.

Lewy screenshot (nad tym zdaniem) pochodzi z 3GS, prawy z iPhone 4. Oba prosto z telefonu — nie obrobione w żaden sposób.

Ponownie lewy to pulpit 3GS, a prawy z iPhone 4. Oba w pełnej rozdzielczości.

Z lewej strony PDF na iPhone 4 w iBooks na maksymalnym zoomie. Z prawej storczyk w słabym świetle w pełnej rozdzielczości 5MP (plik waży 2MB).

Teraz tylko czekam aż ochłonę z zachwytu nad nową zabawką … iPad też na to czeka.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Łukasz

  Hmm może masz tak jak ja i iPad leży odłogiem bo masz nową zabawkę? Jak iPhone Ci się opatrzy to iPad pewnie wróci do łask :)

 • Ano tak to pewnie jest. ;-) Dlatego cierpliwie czekam aż to minie. 3GS też leżał odłogiem po odbiorze iPada. :)

 • Yaqub

  Ja tam ciagle uzywam wiecej iPada, niz iPhona, probowalem uzywac iBooks I razz , ze w PDF dzialal duo wolniej, a dwa , ze nie wyobrazam sobie czytac cos dluzej na iPhonie…Zas iPad sluzy mi glowing do czytania I przegladania netu..

 • Łukasz

  @Moridin napisz proszę czy występuje u Ciebie problem z gubieniem zasięgu.

 • Tak jak wspominałem – spadają paski, ale nie tracę zasięgu. Na jednej kresce nie ma problemów z jakością. Poczytaj sobie: http://www.anandtech.com/show/3794/the-iphone-4-review/2