Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Prince of Persia na iPhone i iPad

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Wczoraj wieczorem pozwoliłem sobie wydać €0.79 za bezcenne wspomnienia jakie towarzyszą graniu w Prince of Persia — gry którą jeszcze pamiętam z czasów PC.

Wydana w 1989 roku, szybko stała się hitem na komputerach działających pod kontrolą MS-DOS. Pamiętam, że wtedy już miałem w domu 486DX/50 — pierwszy tak szybki procesor we Wrocławiu. Gra firmy Broderbund była również dostępna na wiele innych platform, w tym Apple II z Mac OS o którego istnieniu raczej nawet nie wiedziałem.

Bardzo miłym gestem jest równoczesne wsparcie obu rozdzielczości — gra jest uniwersalna i działa zarówno na iPhone jak i iPad.

Jak widać na ekranie powyżej — strzałki pozwalają na odpowiednie sterowanie, a Shift wywołuje się dotykając ekran. Ten ostatni odpowiedzialny jest za chodzenie zamiast biegania, zawiśnięcie nad wysokim spadkiem i innymi podobnymi funkcjami.

Nie wiem czy to wina samego sterowania czy raczej kolejnych 21 lat, ale byłem w tą grę znacznie lepszy w młodości. Na duży plus zasługuje grafika — żywcem przeniesiona z oryginału! Tak powinno być, w końcu chodzi tutaj o wywołanie nostalgii.

Link: Prince of Persia® Retro

Ocena 5/5

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.