Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

macally Metro

· 4d3k · 8 komentarzy

Muszę przyznać, że nie dbam o telefony. Traktuje je jako narzędzie i nie wyobrażam sobie wyciągania telefonu z woreczka, sakiewki czy innego pokrowca — mam po prostu go chwycić i odebrać lub nawiązać połączenie. Z drugiej strony denerwuje mnie sytuacja, kiedy wyjmuje iPhone z kieszeni i widzę kolejne rysy spowodowane np. kluczami … Oglądałem wiele produktów zabezpieczających iP, ale zazwyczaj były to toporne rozwiązania, zmieniające telefon w kawał klocka. Ostatecznie natknąłem się na pomysł firmy macally, a konkretnie „ochraniacz” zwany Metro.

W pudełku, oprócz wspomnianej osłony, znajdziemy: folię na wyświetlacz, tasiemkę na rękę oraz reklamę innych produktów producenta.

Na uwagę zasługuje także sam materiał, a raczej jego struktura — dzięki prążkom telefon nam się nie wyśliźnie.

Efekt finalny, czyli telefon w nowym ubranku:

Wersja dla miłośników smyczy. :-D

Jeśli wspomniana tasiemka jest dla Was istotnym elementem, to radzę zwrócić uwagę na to czy jest ona w komplecie. Metro występuje w dwóch wersjach i to w tej samej cenie. Pudełka zawierające pasek mają naklejkę:

Nie przetestowałem folii na wyświetlacz, bo nie lubię tego typu rozwiązań. W przeszłości skusiłem się i nie byłem zadowolony z efektu. Miałem wrażenie gorszej reakcji na dotyk. Dodatkowo po pewnym czasie folia zaczęła się odklejać, a pod nią zbierał się brud… Może obecnie technologia się zmieniła i ktoś poleci to rozwiązanie.

Metro macallego spełnia moje wszystkie wymagania i jeśli ktoś szuka pokrowca do swojego iPhone’a, to jest to produkt, który mogę polecić.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Widziałem coś takiego u znajomego — pilnuj się z brudem dostającym się pomiędzy pokrowiec, a telefon. Może być źródłem sporych rys i zadrapań.

 • Miałem starszą wersję ów „pokrowca” i muszę przyznać, że materiał z którego był zrobiony sprawiał, że telefon o wiele lepiej (pewniej) trzymało się w rękach. Fakt jest jednak niezaprzeczalny – ilość rys jaka mi przybyła przez nieczystości jakie się gromadziły pomiędzy „pokrowcem” a telefonem spowodowała u mnie wielki szok. Przez ponad pół roku korzystania z iPhone’a nie narobiłem tyle rys co ten wynalazek w niecały miesiąc.
  Co do folii – do mojej wersji była dołączona folia, której się nie przyklejało, a jedynie nakładało na wyświetlacz, a trzymała się dzięki „pokrowcowi”. Niestety nie była ona dostatecznie starannie dopasowana i lekko odstawała na środku wyświetlacza co znacząco zmniejszało przyjemność korzystania z telefonu. Szybko z niej zrezygnowałem.
  Obecnie dzięki MacKozer i konkursowi na jego blogu jestem posiadaczem Skinera i jak na razie wszystko jest OK. Nie odklejałem go jeszcze, bo ponoć jest jednorazowy, a szkoda by było, bo ma bardzo ładniutką grafikę ;-)
  Więcej o skinerach: http://www.mackozer.pl/2009/12/09/skory-skiner-pl-dla-laptopow-i-iphone-konkurs/

 • * Nie starszą, a bez tasiemki…

 • @Bakus jestem zaskoczony, bo nie spodziewałbym się rys podczas używania tej osłony. Jestem bardzo ciekawy dlaczego one powstają – element osłony jest sztywny (nie jest to guma, a bardziej plastik) i mocno trzyma telefon, więc wydaje się, że nie ma szans aby telefon ruszał się w nim…
  Jako, że mój telefon i tak już jest „zjechany” to potestuję osłonę i poinformuje jak coś będzie się działo. Pooglądam sobie te skinery, szkoda tylko, że nie zapewnią tego wygodnego trzymania i nie ochronią rogów iPhone podczas upadku. Wygląda na to, że kupię jeszcze skinera i wsadzę w macallego !

 • Mam taki pokrowiec w domu w starszej wersji (bez dziurek na smycz). Bardzo dobry ale nie używam go z jednego powodu – jak miałem go założonego to ciągle się bawiłem w zdejmowanie go i z zakładanie od czego na srebrnej ramce porobiły mi się spore rysy.

 • @4D3K: To, że jest sztywna i dobrze przylega, to o niczym nie świadczy… jako, że nie jest to szczelnie przyklejone, to małe drobinki brudu pomiędzy telefon i etui się dostaną. Nie przyklejenie powoduje także minimalne poruszanie się telefonu, co powoduje, że brud jaki się dostanie pod spód będzie rysował telefon. Poza tym 2 pionowe linie jakie są od wewnątrz pozostawią ślad po sobie…

 • @Bakus: dzięki za info. Czy zaopatrzenie się w skinera pod spód rozwiąże problem całkowicie ?

 • Tak – skinner to naklejka na obudowę. Ściśle przylega, więc nie będzie problemu z brudem i rysami… choć ja osobiście nie korzystam już z „metro” – szkoda mi zasłaniać skinnera :)