Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Dotykowy iMac?

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

iMac design detailEngadget i inne serwisy dzisiaj donoszą o kolejnej dotykowej plotce – mianowicie, że Apple wkrótce wyspuści 22″ model iMaka z dotykowym ekranem, produkowanym przez Sintek Photronic oraz składanym przez Quanta.

Najciekawsze jest to, że ostatnio trochę przycichło na temat mitycznego iTablet/iPad/iProd/iPreciousss – zastępują je donosy o iPhone OS 4.0 wraz z informacjami o wyższych rozdzielczościach następnego modelu iPhone, o dotykowych iMakach i przez najbliższe 9 dni zapewne kilka innych pojawi się jak grzyby po deszczu.

O ile chciałbym, aby zmaterializował się tablet spełniający moje marzenia to obawiam się, że event planowany na 27 stycznia będzie mógł dotyczyć czegoś zupełnie innego.

Tymczasem powyższą plotkę o iMac Touch traktuję jako kompletną fikcję – widziałem już kilka prezentacji dotykowych Sony pracujących pod Windows 7 i ergonomia takiego rozwiązania w domowych warunkach nie ma żadnego sensu. Po pierwsze duże ekrany mają zwyczaj stać w pewnej odległości od nas i sięganie do nich rękoma nie będzie najlepszym pomysłem. Wyobrażacie sobie trzymanie rąk 30 cm od twarzy tylko po to, żeby zrobić powiększenie w Google Earth? A odciski paluchów na tych pięknie błyszczących ekranach? Będziemy po każdym wypalcowaniu przemywać je Magic-Sciereczką? Potencjalnie takie rozwiązania mogłyby mieć sens w środowiskach robiących prezentacje …

Czy widzicie sens takiego urządzenia w Waszym domu? Zostawcie komentarz!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • marek

    Ja jednak wolę troszkę myszką przesunąć kursor niż jeździć palcem 50 cm aby przesunąć obiekt z jednej strony monitora na drugą stronę. Myszka chyba wygodniejsza i mniej męcząca

  • MIchal

    Zaczyna sie wyscig o coraz glupsza plotke, a i koncza sie juz pomysly. Temu kto wymyslil dotykowego iMaca polecam pomachac chwile rekoma przed monitorem. Ciekaw jestem po ilu minutach go zaczna bolec:D

  • bawiłem się takim pseudo dodtykowym iMakiem – był to produkt MSI AIO. Oczywiście początkowo fajna zabawa, ale tak jak Wojtek pisze: po chwili ręce drętwieją i nie nadaje się to do pracy. Sens takiego rozwiązania widzę jedynie jako terminale sprzedaży w sklepach, albo infokioski.

  • Adrian: a jak było z czasem reakcji? Szybko to to chodziło czy raczej czas reakcji niekoniecznie nadążał za ruchem palców?