Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Chcemy iTunes Store w Polsce!

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Paweł Okopień rozpoczął inicjatywę ‚WeWantiTunes‚ dzisiaj rano. Celem jest zbiór podpisów pod petycją … zresztą oddam mu głos:

Chcemy w Polsce legalnego dostępu do iTunes Store.

W Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej iTunes Store ruszył 28 kwietnia 2003 roku i natychmiast stał się największym i najpopularniejszym źródłem legalnej muzyki w USA. W następnych latach Apple Inc. wprowadziło do oferty sklepu również filmy.

Mimo, że na Polskim rynku Apple oferuje swoje produkty, a zwłaszcza iPody oraz AppleTV, to Polacy wciąż nie mogą w legalny sposób korzystać z oferty iTunes Store. W ciągu 7 lat na polskim rynku również, nie pojawiła się żadna alternatywa. Większość zarówno Polskich firm jak i zagranicznych tłumaczy tą sytuację polskim prawem oraz problemami z ZAIKS’em.  W opinii polskiej branży muzycznej zakupy muzyki przez sieć nie spowodują spadku piractwa, ale spowodują jeszcze większy spadek dochodów z wydawnictw. Chcemy udowodnić wszystkim, że są ludzie którzy, wyciągną z swoich portfeli plastikowe karty i zakupią wybrane przez siebie utwory czy pełne albumy nie wychodząc z domu.

Link do petycji: WeWantiTunes PL

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Pingback: Over 1,000 fans on Facebook! | We Want an iTunes Store in Poland()

 • GrzegorzWidla

  Oczywiście petycja się opłaciła. Mamy w kraju oficjalny iTunes store i możemy legalnie kupować muzykę, książki i aplikacje. Wiele osób jednak ma problem, ponieważ żeby robić zakupy w iTunes trzeba mieć kartę kredytową Visa lub MasterCard.

  Apple rozważa wprowadzenie kart upominkowych do iTunes na polski rynek. Kontaktowałem się z menadżerem iTunes na Europę i poinformował mnie, że karty te zostaną wprowadzone w momencie gdy zostanie na nie pokazany odpowiedni popyt.

  Proponuje więc wszystkim zainteresowanym kartami upominkowymi (iTunes gift cards) wypełnienie tego formularza: http://www.apple.com/feedback/itunesapp.html

  Jako przykładową wiadomość po angielsku można napisać:

  Subject: iTunes Gift Cards in Poland

  Dear Apple,
  Polish Apple fans are eagerly awaiting iTunes gift cards. Please introduce those to our market.
  Sincerly,
  Apple’s Customer.