Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Relacja na żywo!

· Wojtek Pietrusiewicz · 11 komentarzy

Wrzesień 2009 roku był moim debiutem jeśli chodzi o prowadzenie tłumaczeń na żywo — zresztą zdecydowałem się na to na zaledwie kilka godzin przed imprezą „It’s only Rock & Roll, but we like it.” Nie wiem jak dobrze spełniłem to zadanie, ale niewątpliwie byłoby mi łatwiej z pomocą większej ilości osób, chociażby do wklejania zdjęć oraz akceptowania komentarzy. Aha – możecie przypomnieć sobie event z 9/9/09 — replay znajduje się na samym dole Live Bloga.

Najbliższy keynote Apple będę miał przyjemność prowadzić wspólnie z Moim Jabłuszkiem oraz iPod.info.pl — a konkretniej to z Dominikiem i Norbertem (alfabetycznie, żeby nie było!). Platforma pozostanie ta sama — dzięki niej możecie być niemalże pewni, że nasze serwery nie padną, ponieważ całą moc obliczeniową będą przeprowadzały serwery Cover It Live. Poza tym serwer na którym stoi ten blog oraz Makowe ABC został znacząco wzmocniony wczorajszego dnia i bez problemów połknie wszyscy co mu rzucicie. Mam również nadzieję, że nie będę musiał odszczekać tych słów.

Przypominam, że osoby mając iPoda touch lub iPhone’a mogą oglądać i komentować z przygotowanego pod mobilne Safari interfejsu – wystarczy wejść na Live Blog z iPhone’a/iPoda.

Na koniec chciałbym przeprosić za dzisiejszy falstart — teoretycznie ruszyliśmy z relacją parę godzin temu i jak widać na stronie Live Bloga, jest wstrzymana. Wynikało to z testów przedpremierowych i mam nadzieję, że wszyscy zarejestrowani mailowo nie będą mieli pretensji.

Ponadto chciałbym bardzo serdecznie podziękować za oferty pomocy w prowadzeniu tłumaczenia — będę o Was pamiętał (dopóki nie zapomnę, więc przypominajcie się!).

Zapraszamy w środę o godzine 18:00 — możliwe, że wszyscy już będziemy online godzinę wcześniej. Jeśli wszytko się powiedzie, to równocześnie będzie mogli oglądać stream video z imprezy.

Tymczasem zapraszam do obejrzenia zdjęć z przygotowań do zabawy — budynek zaczyna przyodziewać kolory z rozesłanej kilka dni temu grafiki.

Przy okazji raportu finansowego Apple z dnia dzisiejszego, Steve Jobs wypowiedział bardzo interesujące zdanie:

The new products we are planning to release this year are very strong, starting this week with a major new product that we’re really excited about.

Nowe produkty, które planujemy wypuścić w tym roku są bardzo „silne”, zaczynając od tego tygodnia z mocnym nowym produktem.

Po pierwsze, uważam że major new sugeruje jednak coś całkowicie nowego w gamie produktów oferowanych przez Apple. Pozostałe nowe produkty to według mnie spodziewane upgrade’y procesorów w MacBookach Pro oraz Air. W 3. kwartale zapewne pojawią się też nowe lub odświeżone iPody.

Jeszcze raz zapraszam w imieniu swoim, Dominika i Norberta na nasz wspólnie prowadzony Live Blog, mam nadzieję że z wieloma niespodziankami dla czytelników!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.