Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone zakładnikiem za 5 euro

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Duński hacker postanowił zarobić sobie nieco grosza na swoich zdolnościach i włamuje się do jailbreakowanych iPhone’ów i pozostawia komunikat z żądaniem zapłacenia 5 euro za odzyskanie bezpieczeństwa. Facet ma jaja – to mu przyznam. W moich oczach również zachował resztki godności, ponieważ (z tego co dot. wiadomo) nie kradnie ani nie niszczy żadnych danych na telefonach.

iphone-jailbreak-11-03-09

Wygląda na to, że poprzez odpowiednie skanowanie portów zidentyfikował iPhone’y z uruchomionym SSH. Jako, że praktycznie nikt nie zmienia defaultowego hasła do konta root, to pozowliło mu to na dostęp do telefonu. Następnie podmienił tło w SpringBoard i voila – napływ klientów na swoją stronę zapewniony.

Zaskoczeniem największym powinień być jednak fakt, że po krótkim czasie hacker wycofał się ze swoich żądań gotówkowych i na swojej stronie udostępnił instrukcję jak cofnąć dokonane przez niego zmiany oraz wkleił krótki poradnik jak się zabezpieczyć poprzez zmianę hasła do root oraz zaleceniem wyłączenia SSH, gdy z niego nie korzystamy. ArsTechnica również donosi, że zwrócił pieniądze dotychczas mu wpłacone … Doprawdy ciężko w to uwierzyć. :o)

Linki:

ArsTechnica

Engadget.com

TVN24.pl

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.