Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

YouTube w HTML5 zamiast Flash

· Wojtek Pietrusiewicz · 17 komentarzy

Wiele osób narzeka na technologię Flash – osobiście denerwuje mnie jak wolno ona działa w porównaniu z Windows na moim starym Thinkpadzie. Niestety, dopóki Adobe nie pozbiera się z optymalizacją kodu to chyba lepiej nie będzie …

Zauważyłem, że YouTube w szczególności zżera mi procesor podczas odtwarzania filmów w HD. O ile nie mam problemów z przerywaniem/skakaniem obrazu, to obuduwa Macbooka Pro bardzo miło nagrzewa się na zimowe wieczory.

Na szczęście tym z Was noszącym rękawiczki przegrzewania rąk nie będzie straszne – NeoSmart postawił na streaming filmów bezpośrednio do dekoderów w naszych komputerach. Aby obejrzeć w ten sposób klip z YouTube wystarczy wkleić link do strony z filmem na tej stronie NeoSmart. (Link: http://neosmart.net/YouTube5/)

Jest jeszcze łatwiejsza metoda! Wystarczy, że przeniesiecie/przeciągniecie ten link (nie klikniecie!!) na górny pasek w Safari (Bookmarks Bar) i będąc na jakiejkolwiek stronie YouTube, kliknicie w niego. Automatycznie wtedy przeniesie Was na stronę NeoSmart i otworzy na niej wybrany film.

Niestety nie udało mi się odtworzyć filmu u siebie, ale komentarze na blogu NeoSmart sugerują, że Mac-userom udała się ta sztuka. Problemy natomiast występują z FireFox, który nie obsługuje streamingu mp4. U mnie niestety tylko pokazuje się czarny film i klik w Play nic nie zmienia …

Dajcie znać czy działa to u Was w komentarzach!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.