Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Moje Jabłuszko nr 22

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Pojawił się nowy numer (22) Mojego Jabłuszka i głos oddaję Dominikowi:

Jesteśmy już po wakacjach. Wrzesień to początek roku szkolnego, w związku z tym, tematem przewodnim tego numeru będzie szkoła na Maku. Udało nam się namówić kilku ADE, czyli Apple Distinguished Educators, do napisania artykułów dotyczących Maków w szkołach. Wszystko to było możliwe tylko dzięki naszemu redakcyjnemu koledze Jarkowi Linderowi, który sam jest ADE. Dodatkowo Przemek Marczyński wziął na tapetę naukę języków obcych na Makach, a Krystian Kozerawski zajął się innymi koniecznymi programami dla uczniów i studentów.

W wakacje, a w szczególności w sierpniu oraz na początku września, miało miejsce kilka premier w stajni Apple – pojawiły się nowe MacBooki, iPhone 3GS, system Snow Leopard, Logic 9, nowe iPody. W tym numerze postaramy się przedstawić Wam te nowości.

Poza tym mamy inne ciekawe tematy – serwer NAS, pokrowce do iPhone’a, głośniki Memorex, mocowanie do samochodu Belkina. Zobaczycie też fotorelację z imprezy Soundedit ’09.

Gościem specjalnym naszego magazynu w tym miesiącu będzie Yaro, czyli Jarek Płocica, producent muzyczny oraz muzyk, znany m.in. z przeboju „Rowery dwa”. Rozmawiamy o nowym Logicu.

Na koniec chciałem Wam się pochwalić dwiema rzeczami. Magazyn Moje Jabłuszko został patronem medialnym kongresu „Biznes to Rozmowy” organizowanego przez Netię, gdzie gościem specjalnym będzie Steve Wozniak. Druga kwestia dotyczy nawiązania przez nas współpracy z serwisem eGazety.pl. Dzięki temu nasz magazyn jest dostępny dzięki eGazety Readerowi na iPhonach o iPodach Touch oraz poprzez aplikację internetową eGazety.

Oczywiście, nie obejdzie się również bez stałych działów i konkursów. W tym numerze do wygrania mamy dla Was 4 rzeczy. Po pierwsze rarytas niedostępny nigdzie indziej – zaproszenie na kongres Netii i możliwość uczestniczenia w wykładzie prowadzonym przez samego Steva Wozniaka. Drugi konkurs będzie dotyczył podstawki pod komputer Ecofanpro firmy Macally. Trzecią i czwartą nagrodą będą pokrowce na iPhone’a ufundowane przez firmę iSkin. Jest o co walczyć!

Dodatkowo niezmiernie mi miło z powodu debiutu w MJ na stronach 95-100 – tematy dotyczą Snow Leopard i były poruszane już tutaj, ale mam nadzieję, że w tej formie będzie to przyjemniej się czytało.

Na koniec chciałbym przeprosić za obleśną stronę 85 … myślałem, że to będzie mały banerek … :o)

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.