Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Office 2008:mac – darmowy trial

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Microsoft zaczął oferować 30 dniowy trial dla Office 2008:mac. Oczywiście istnieje możliwość zakupu pełnej licencji po zakończeniu się okresu próbnego.

Osobiście odradzam korzystanie z produktu Microsoft, chociażby z powodów opisanych tutaj. Pamiętam, że odinstalowywanie też nie było takie proste jak mogłoby się wydawać czy też jak Apple to sobie wymyślił – samo skasowanie aplikacji to nie był koniec poszukiwań plików rozrzuconych po dysku.

Dla tych z Was, którzy jeszcze nie zdecydowali się na pakiet biurowy – darujcie sobie Office i wypróbujcie trial iWork ’09. Do dnia dzisiejszego poradził sobie z otworzeniem wszystkich moich starych plików z Office 2007 pod Windows, a przy tym jest szybki i ma bardzo intuicyjny interfejs.

Dla nielubiących płacić pozostają NeoOffice i OpenOffice – nie znam, nie testowałem.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Ja również używam iWorka chociaż przyznaję – jak kupiłem swojego MacBooka to zakupiłem też Office :/ Pracowałem na nim 4 miesiące i zrezygnowałem.

  • Na maku mam iWorka ’08 ale używam OpenOffice.org i powiem, że działa to bardzo przyjemnie.
    http://witchdoct0r.wordpress.com/2009/04/28/mac-biuro/

  • Co do kasowania aplikacji to polecam programik AppClean – wynajduje pliki danej aplikacji na całym dysku w ciągu kilkunastu sekund i wystarczy kliknięcie ‚usuń’ aby wszystkie śmieci wylądowały w koszu ;-)

    Jeżeli chodzi natomiast o pakiety biurowe to mam troszkę mieszane uczucia. Na co dzień korzystam z NeoOffice – godna polecenia darmowa alternatywa dla MS Office/iWorka. Mimo wszystko w planach mam zaopatrzyć się w licencję na iWorka ’09.