Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iChat – problemy z GTalk i Jabber

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Wygląd na to, że są problemy z 10.5.5 i iChatem …

Mianowicie, dzisiaj konfigurowałem nowego iMaka i niestety podczas próby dodania nowego konta GoogleTalk zdziwiłem się mocno, gdyż GTalk i Jabber były niedostępne, wyszarzone, greyed out lub też jak preferują amerykanie: grayed out.

Cóż – po chwili googlowania (ach te nowoczesne czasowniki) dowiedziałem się, że nie tylko ja mam ten problem. Niestety nie znalazłem żadnych rozwiązań …

Co ciekawe to moje konta dodały się prawidłowo: GTalk oraz MobileMe. Skoro jednak moje działają to doszedłem do wniosku, że jakoś da się zawalczyć. Usunąłem z ~/Library/Preferences/ wszystkie pliki dotyczące iChata (oczywiście na koncie z którym miałem problemy). Nie pomogło!

Poniższe róbcie na własną odpowiedzialność (chociaż nie powinno to w niczym zaszkodzić – w razie czego wystarczy skasować plisty dot. iChata)!

Problem rozwiązałem kopiując z mojego MBP pliki com.apple.iChat.plist oraz com.apple.iChat.Jabber.plist. Po ponownym uruchomieniu iChata pojawiło się okienko z moim loginem i prośbą o podanie hasła – zmieniłem login na ten, który chciałem oraz podałem hasło, zapaliłem fajkę oraz pogratulowałem sobie sukcesu …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Adam

    mam nadzieje, ze jest to tymczasowy problem :|