Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone: Powoli mam już dosyć …

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Na kupno iPhone zdecydowałem się dopiero po pojawieniu się wersji 16GB i możliwości software’owego unlock. Nie miałem zamiaru bawić się w żadne nakładki i inne badziewia. Jako, że na iPodzie mam ponad 8GB muzyki to potrzebowałem zaopatrzyć się w wersję 16 gigową chociażby po to, aby móc w podróży jakiś film sobie pooglądać.

ZiPhone bezproblemowo unlockował mi kolejne wersje aż do 1.1.4. Tutaj przystanąłem dłużej, aż nadszedł sądny dzień i pojawił się firmware 2.0…

Jako, że byłem żywo zainteresowany Push email w MobileMe, to rzuciłem się na głęboką wodę z PwnageTool i walczyłem jak lew jako jeden z pierwszych. Niestety tutoriala nigdzie nie było, więc metodą prób i błędów zablokowałem sobie telefon. Walka o przywrócenie go do 1.1.4 trwała do 7-8 rano następnego dnia. Blisko 10 godzin w sumie. Następnie 3 godzinki snu. Pomimo, że się poparzyłem poprzedniej nocy to ta krótka drzemka pozwoliła zapomnieć o wszystkim. Chęć uruchomienia Push była większa. Na szczęście w południe były już dostępne instrukcje jak to prawidłowo zrobić i przed obiadem cieszyłem się już z nowego firmware.

Dzisiaj mam już 2.1, chyba pierwszy upgrade, który poszedł jak po maśle, bo z 2.0.2 wymagał jednynie zainstalowania iTunes 8 i wciśnięcia przycisku Update.

Tak właśnie chcę, żeby wyglądał upgrade dla mnie w przyszłości. Męczy mnie już pwnowanie, szukanie aplikacji do tego, czytanie poradników, modlenie się. Nie korzystam w ogóle z Cydii i Installera od wersji 2.0, czyli odkąd jest AppStore. Za stary widocznie już na to jestem. Ciągle łapię się na tym, że brakuje mi czasu. Właściwie to tak już od paru lat – doba powinna mieć 48 godzin.

Jaki iPhone 3G nie będzie, to myślę, że w końcu go kupię tylko po to, aby mieć spokój psychiczny i więcej czasu na hobby i to pomimo pękającej obudowy, odpadających przycisków i topiącego się plastiku. Tylko kiedy w końcu dostanę go bez simlocka?

A w międzyczasie odkładam pieniążki na nowy produkt Canona, który mam nadzieję, że w końcu spełni moje oczekiwania …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.