Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone (2G): Upgrade do 2.0.2

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Apple już zaczyna mnie denerwować … po wydaniu 2.0.1 chyba nie minęły dwa tygodnie, żeby znowu nastał czas poprawy błędów wersją 2.0.2, a już czytałem o zapowiadanym wkrótce 2.1.

W każdym razie dopiero jak zobaczyłem, że jest już PwnageTool 2.0.3.1, który poprawia błędy w 2.0.3 to zdecydowałem się na upgrade. Tradycyjnie ściągnąłem ze strony Apple najnowszy soft w wersji 2.0.2 i zapodałem go do PwnageTool w expert mode. Tym razie zdecydowałem się nie instalować Cydii ani Installera – nie korzystałem z nich odkąd pojawił się AppStore i szczerze mówiąc nie mam już takiej potrzeby.

Po stworzeniu własnego custom firmware PwnageTool zaleca przejście w tryb Recovery na telefonie, aby dokonwać upgrade’u. Tak ja poprzednio nie posłuchałem rady i po prostu zrobiłem Option + Restore i wskazałem plik stworzony przed minutami.

Procedura identyczna jak przy upgrade na 2.0.1, czyli trzeba był wytrwałym. :-) Po wykonaniu Restore, iTunes zapytał czy chciałbym przywrócić ustawienia z wcześniej zapisanego backupu. Potwierdziłem, że chcę. Niestety tak jak poprzednio po ponownym podłączeniu do iTunes, iPhone znowu chciał przywrócić ustawienia, które dopiero co wgrał na słuchawkę. Kliknąłem więc w nowy telefon, utworzyłem go z tą samą nazwą i voila!

Potem już tylko trzeba było poczekać na synchronizację. Wiele jeszcze nie testowałem nowego firmware, ale nie widzę żadnych różnic jak na razie.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.