Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

OS X: Disk Utility do robienia obrazów HDD

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Pisałem wcześniej o robieniu backupów za pomocą SuperDuper! W komentarzach ktoś zaproponował dołączony do OS X program o nazwie Disk Utility.

Jako, że nie udało mi się zrobić obrazu Macintosh HD z poziomu OS X konieczne było odnalezienie DVD z instalką systemu. Po zresetowaniu komputera należy przytrzymać klawisz „C”. Po dotarciu do Disku Utility (dostępne z górnego paska) można tam stworzyć nowy obraz.

Niewątpliwie jest to interesująca propozycja jednak nie podoba mi się z kilku względów – po pierwsze muszę rebootować Maka i nie mogę w tym czasie nic innego robić, gdzie SuperDuper! chodzi sobie w tle i inne wykonywanie innych czynności nie jest problemem. Po drugie przy płatnej wersji SuperDuper! możemy zaznaczyć opcję o update obrazu dysku tylko o zmienione pliki – czas wykonania takiej operacji liczony jest w minutach, a nie ponad godzinę jak w przypadku image’u całego dysku.

Ze względu na brak czasu nie zrobiłem w końcu obrazu dysku za pomocą Disk Utility, ale nastawię backup w którąś noc i opiszę wszystko bardziej szczegółowo następnego dnia…

c.d.n.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.