Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Magic Trackpad 2, Magic Mouse 2 i Magic Keyboard w kodzie OS X →

· Wojtek Pietrusiewicz · 21 komentarzy

Jordan Kahn:

The updated products referenced in the OS X files include a “Magic Trackpad 2”, “Magic Mouse 2”, and “Magic Keyboard”. These hints at upcoming new versions of the accessories come just as Apple plans to launch a new 4K 21.5-inch iMac next week, as we first reported earlier this month.

Ciekawy jestem nowego trackpada i klawiatury. Mighty Mouse i Magic Mouse są tak tragiczne, że nie podejrzewam, aby kolejny gryzoń się do czegokolwiek nadawał. Jest szansa na debiut razem z nowym modelem iMaca 4K w przyszłym tygodniu.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • GreaTskY

  Co tak naprawdę nie pasuje Ci w Magic Mouse?

 • steveminion

  Hm, co jest tragicznego w Magic Mouse?

 • Mighty Mouse jest te best, Magic to istna porażka ergonomiczna.

 • Wygoda, ergonomia, ból ręki po długim użytkowaniu? Chyba najbardziej nieekonomiczny gryzoń na rynku.

 • Stanisław Olszak

  Obsatwiam niewielkie zmiany i wsparcie dla Force Touch.
  Mighty Mouse i Magic Mouse zawsze mi bardzo odpowiadały.

 • steveminion

  Albo mam inną myszkę albo inną anatomię ręki :)

 • raffaellorb

  Bawiłem się myszką Apple… logitech, steelseries robią lepsze myszki.
  Jest ona bardziej dziełem sztuki.

 • najlepsza mysz jaka miałem okazję mieć .. a miałem sporo

 • Też to stwierdzam, najpierw ją wyrzuciłem i zamieniłem na Mighty mouse, ale po 7 latach wróciłem do Magic mouse, ze względu na obsługę gestów.
  Uważam, że to najlepsza mysz jaką miałem, ale zarazem najmniej ergonomiczna jakie miałem.

 • rybak17

  1. Przy ustawionej wysokiej szybkości żeby nie machać ręką są mało precyzyjne.
  2. Plastik na dole powoduje że mysz szura zamiast swobodnie się przesuwać.
  3. Plastik na górze szybko pokrywa się rysami. Bardziej pasowało by szkło.
  4. Lepszym rozwiązaniem była by o wiele wydajniejsza bateria ładowania przez lightning.

 • rybak17

  Zwłaszcza brudząca się kulka.

 • Kulka sama się nie brudzi ;)
  Fakt, że przy tej myszce bardzo trzeba dbać o higienę rąk, szczególnie uważać żeby nie jeść i tłustymi palcami nie kręcić kuleczką.
  Czyste ręce i raz na miesiąc przeczyszczenie kulki izopropanolem uchroniło mnie przez 7 lat przed zacinaniem się scrollowania.

 • rybak17

  Sama nie ale sama budowa anatomiczna dłoni sprawiała że psucie mechanizmu było kwestią czasu. Podobnie jak w starych myszkach kulkowych ale tam można było wszystko rozebrać i wyczyścić.

 • Albo po prostu nie chcesz wypowiedzieć żadnych słów krytycznych na produkt Apple.

  Fanboje Apple dawno pogubili się z ergonomią. Kiedyś to było ergonomiczne 4″ https://www.youtube.com/watch?v=6sRt1dtEyio nawet Apple tak twierdziło w reklamie, widać dzisiaj już ludzie mają ręce jak patelnie, skoro kupują iPhone’y w wersji plus.

  Myszka dla odmiany jest za mała aby ją wygodnie trzymać, ale Apple userom to nie przeszkadza. Dwie skrajności.

  Zobacz na przykładach które są od Apple jak niewygodnie i nienaturalnie trzyma się tą malutką i płaską myszkę.http://img1.lesnumeriques.com/produits/71/7515/Magic-Mouse_3.jpg https://qph.is.quoracdn.net/main-qimg-6873a1f514418ea443ff8747e6fba671

 • steveminion

  Oczywiście masz rację, używam Magic Mouse chociaż boli mnie od niej ręka. Twoja logika jest z d…

  4 cale nadal są ergonomiczne. Obecna generacja zamiast na ergonomię stawia na multimedia. Takie są obecne priorytety i nie ma to absolutnie nic wspólnego z tym, że „dzisiaj już ludzie mają ręce jak patelnie”.

 • Czy ja gdzieś napisałem, że to Ciebie boli ręka? Napisałem tylko, że mysz jest nieergonomiczna. Jednego boli drugiego nie boli. Jeden pracuje 3 godziny dziennie drugi 10 godzin. Ja mam dużą dłoń, Ty możesz mieć sporo mniejszą. Przecież nigdzie nie napisałem, że używasz tej myszki z bólem nadgarstków.
  Twoja logika jest całkiem z d…

  Przecież wiem, że ludzie nie mają rąk jak patelnie. Kiedyś dążyło się do miniaturyzacji telefonów dzisiaj znowu do powiększania ich do olbrzymich rozmiarów. Kiedyś nosiliśmy cegłówki, dzisiaj nosimy dachówki. Co multimedia zmienią w ekranie raptem o 1″ większym?

  Na multimedia 5,5″ jest dużo za małe, sensowny rozmiar ma przynajmniej iPad mini 8″ lub większy oczywiście.

 • steveminion

  Kiedy dałem do zrozumienia, że mnie nie boli ręka przy używaniu MM poddałeś w wątpliwość moje słowa zarzucając, że nie chcę wypowiedzieć żadnych słów krytycznych na produkt Apple. Dodałeś też bezsensowny wykład o fanbojstwie…

  Mam proporcjonalne dłonie.

  Wyobraź sobie, że są ludzie którzy korzystają z telefonów aby grać, oglądać filmy a nawet używają arkuszy kalkulacyjnych. w tej sytuacji 4 cale (nie wspominając o 3,5) a 5,5 cali to bardzo duża różnica a nie każdy chce ze sobą nosić tablet…

 • Oj, fanbojstwo istnieje wśród użytkowników, ale ja nie nazywam Cię fanbojem, nie znam Cię wcale i nie wiem jaki masz stosunek do Apple :)
  Peace!

  Ja uwielbiam ich produkty, ale potrafię wytknąć ich słabe strony. Niektórzy tego nie potrafią. Nie piję teraz do Ciebie, żebyś znowu nie myślał :)

 • Panowie. Spokojniej proszę. Pawciu, ostatnio swoją formą bardzo prowokujesz. Może złagodź lekko absolutne myśli, aby było jasne że chodzi o Twój punkt widzenia.

 • Dobrze, przyjmuję z pokorą reprymendę i obiecuję poprawę :)
  Sam widzę, że dość chaotycznie piszę, odrywając się na chwilkę od pracy, żeby jak najszybciej do niej wrócić i wychodzi jak widać. :)

 • Dzięki. Chciałbym żeby atmosfera była miła a walka na argumenty a nie wyzwiska. ??