Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Sekrety Apple Watch (2) – Ustawianie siły wibracji Taptic Engine

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Apple Watch używa dwóch rodzajów powiadomień – dźwiękowych i głosowych – aby poinformować użytkownika o nowych informacjach. Z tego co zauważyłem wiele osób preferuje mieć wyłączony dźwięk i polegać tylko i wyłącznie na Taptic Engine, ale dla niektórych siła wibracji może być niewystarczająca.

Aby zwiększyć siłę „stuknięć” należy udać się do Settings na Apple Watchu – stosowna ikona będzie na homescreenie. Następnie należy wybrać pozycję Sounds & Haptics i pod pozycją Ringer and Alert Haptics można wybrać żądaną siłę. Zmianę można również dokonać z poziomu aplikacji na iPhonie. Wystarczy wejść w niej w My Watch → Sounds & Haptics oraz wprowadzić odpowiednie korekty.

Apple Watch posiada również funkcję, która nazywa się Prominent Haptic. Jest ona odpowiedzialna za wysłanie dodatkowego stuknięcia przed wysłaniem właściwego powiadomienia. Tę funkcję można włączyć w tym samym miejscu gdzie dokonuje się powyższych ustawień – Settings → Sounds & Haptics.

Tip – Jeśli podczas regulowania siły wibracji nie czujecie nic na nadgarstku to możecie mieć uszkodzony Taptic Engine. W takiej sytuacji należy skontaktować się z Apple.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.