Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Tak wygląda spuchnięta bateria w iPhonie 6 Plus

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Kamil Cioch podesłał mi na maila swoją historię dotyczącą iPhone’a 6 Plus, w którym spuchła mu bateria. Nie zauważył tego faktu zupełnie, ponieważ telefon znajdował się w pokrowcu. Jego uwagę dopiero zwróciła niebieska plama na wyświetlaczu…

Spotkałem się z bardzo ciekawą przypadłością. Fachowcy w Cortland w Gliwicach powiedzieli, że to prawdopodobnie pierwszy przypadek w Polsce. Kupiłem iPhone’a 6 plus w wersji 16 GB dnia 6 lutego. Po ok. tygodniu używania pokazała się w dolnej części wyświetlacza niebieska plamka – jakby ktoś za mocno przycisnął wyświetlacz. Olałem to, bo fajny telefon, a nie miałem nic zastępczego. Niestety od kilku dni pojawiały się zwiechy systemu. Telefon się wyłączał, a uruchomić można go było dopiero po podłączeniu ładowarki. No to zasuwam do Cortland, a Pan mówi, że najlepiej zrobić restart ustawień przez iTunes. Jak powiedział, tak zrobiłem. Niestety od rana to samo. To zasuwam dzisiaj do Cortland znowu. Oni przyjmują go na gwarancję, od razu zgłosiłem tą plamę. Kiedy gościu wyjął go z silikonowego etui, moim oczom ukazał się bardzo ciekawy widok.

Cała sprawa trwała 4 dni. Telefon oczywiście wymieniony na refurb. Szkoda tylko, że na ten czas nie dają zastępczego. Choćby 4S.

Baterie to chyba najsłabsze ogniwo1 obecnie w technologii i pomimo, że Apple pomógł rozwinąć tę technologię w paru zakresach2 to generalnie stoi ona w miejscu.

  1. Pun unintended.
  2. Wystarczy spojrzeć na nowy rodzaj akumulatora w nowym MacBooku.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.