Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowa odsłona Tapbots – zdradzili szczegóły na temat przyszłości Tweetbota

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Tapbots dzisiaj odmienili nie tylko swoją politykę informacyjną, ale również odświeżyli swoją stronę WWW. Przekazali sporo nowych informacji na temat stanu ich aplikacji oraz tego dlaczego uaktualnienia do nowego iOS i OS X tak długo trwa.

Brakujące aplikacje

Convertbot, Pastebot i Weightbot na obecną chwilę nie będą uaktualniane – nie mają na nie czasu w najbliższej przyszłości i zostały na razie usunięte z App Store (poza Weightbotem – ma specjalne miejsce w ich sercu i od dzisiaj jest za darmo). Panowie przy okazji tłumaczą, że ich UI jest w zasadzie całe customowe, więc uaktualnienie sprowadza się do przepisania ich na nowo. Nie wykluczają jednak, że te aplikacji wrócą.

Jeśli czytaliście mój wpis na temat nowego Calcbota dla iOS to wiecie już, że po pierwsze program jest świetny, a po drugie ma w sobie Convertbota.

Cele

Panowie zapewniają, że ich priorytetem jest dokończenie dużych update’ów do swoich aplikacji przed WWDC 2015 – mają zatem czas do czerwca, czyli pi razy drzwi trzy miesiące. Przekonują też, że będą się bardziej starali, aby ich najważniejsze aplikacje były aktualne, gdy pojawia się nowy OS.

Tweetbot 2 dla Mac i Tweetbot 4 dla iOS

Pracują obecnie na Tweetbotem 2 dla Mac, aby doprowadzić go do solidnej bety – mówią, że prace nad nim niespodziewanie się wydłużyły, ale idą do przodu pełną parą. Możliwe, że będzie z tej okazji ponownie publiczna beta. Uaktualnienie do obecnej wersji będzie darmowe, więc możecie śmiało kupować obecnego.

Ciekawie natomiast zapowiada się wersja dla iPhone’a i iPada. Tapboci piszą:

We are also working on getting major updates to Tweetbot 3 for iOS out. This will include landscape mode for iOS (finally), and the highly anticipated update to the iPad version. We plan on putting a lot of time and love into making Tweetbot a better product this year.

Tweetbot 3 dla iOS otrzyma tryb poziomy oraz „uatualnienie do wersji iPadowej”. A na ich głównej stronie w dziale In Development napisano, że pracują nad Tweetbot 2.0 dla Mac i Tweetbot 4.0 dla iOS. Dla mnie oznacza to jedno – Tweetbot dla iOS stanie się uniwersalną aplikacją, działającą na iPadzie i iPhonie równocześnie. Poprosiłem ich o weryfikację mojej tezy – Mark Jardine odpisał, że celowo tego nie napisali wprost i zdradzą więcej informacji im bliżej będą gotowej wersji. Nie jest to więc w 100% pewne, ale mam silny gut feeling.


Czytam to co napisałem powyżej i właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że bardziej interesuje mnie to co robi ta grupa trzech osób niż Apple Watch. A skoro już o nim mowa to rezerwujcie sobie 9/03/2015 na iChwilę – będzie się działo!


Tweetbot 3 dla iPhone »
Tweetbot 2 dla iPad »
Tweetbot dla Mac »

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.