Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Jak włączyć podwójne uwierzytelnianie w iCloud

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Nasze Apple ID od jakiegoś czasu wspierają two-factor authentication, które ma za zadanie zweryfikować naszą tożsamość poprzez potwierdzenie jej z naszego drugiego urządzenia, na przykład iPhone’a. Jeśli ktoś będzie się chciał zalogować na nasze Apple ID to nie zrobi tego jeśli fizycznie nie będzie miał dostępu do naszego iUrządzenia. My też nie, dlatego warto dbać o listę zweryfikowanych urządzeń, które możemy użyć do uwierzytelnienia. Należy też pamiętać, aby w przypadku zgubienia lub kradzieży usunąć to urządzenia z listy… Kolejną przeszkodą może być fakt, że nasze Macintoshe czy iUrządzenia również odbierają nasze SMSy – wkrótce będzie to funkcja OS X Yosemite i iOS 8. W takiej sytuacji należy również deautoryzować to zgubione/skradzione urządzenie.

Przepis

1. Najpierw udajemy się na stronę, na której zarządzamy naszym Apple ID.
2. Logujemy się za pomocą przycisku Manage my Apple ID.
3. Z lewej strony wybieramy Password and Security.
4. Podajemy nasze hasło i odpowiadamy na nasze pytania bezpieczeństwa, aby przejść dalej.
5. Wciskamy link Enable two-step verification.
6. Podajemy nasz numer telefonu, na który chcemy otrzymywać SMSy z kodami dostępu.

iCloud-2-factor-authentication-017. Weryfikujemy pozostałe iUrządzenia, które chcemy, aby mogły umożliwić nam dostęp do danych konta.
8. Otrzymamy nasz Recovery Key – trzeba go gdzieś zapisać lub wydrukować i trzymać w bardzo, bardzo bezpiecznym miejscu.

iCloud-2-factor-authentication-02

9. Następnie pojawią się dwie informacje, które trzeba bardzo uważnie przeczytać.

iCloud-2-factor-authentication-02msg

iCloud-2-factor-authentication-01msg

Uwaga!

Przy włączonej podwójnej weryfikacji zawsze będą potrzebne dwie rzeczy, aby zarządzać naszym Apple ID: hasło, zweryfikowane iUrządzenie, Recovery Key. Jeśli zapomnisz hasła to potrzebne będą te dwa ostatnie, aby go odzyskać – Apple nie będzie tego mogło zrobić za nas!

Plusy podwójnej weryfikacji: Nie będziemy musieli zapamiętywać odpowiedzi na pytania. Tylko my będziemy mogli zresetować sobie hasło.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.