Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Adobe pracuje nad narzędziem automatyzującym przenosiny zdjęć z Aperture do Lightrooma

· Wojtek Pietrusiewicz · 10 komentarzy

Jak wiemy, Apple na początku 2015 roku wypuści nową odsłonę iPhoto – Photos for OS X. Wraz z Photos for iOS, będą tworzyły duet, dzięki któremu będzie można edytować zdjęcia, bez niszczenia oryginałów, na którymkolwiek z naszych Maków lub iUrządzeń. To typowe dla firmy z Cupertino – upraszczanie wszystkiego tak, aby zwykły użytkownik chciał z tego narzędzia korzystać. Najbardziej oburzeni są oczywiście userzy Aperture, który nie będzie już rozwijany pod względem nowych funkcji. W międzyczasie jednak, Adobe postanowiło skorzystać z okazji i zachęcić tych ludzi do przesiadki na Lightrooma.

Adobe niestety tak sprytnie ukrył link do swojego sklepu do wersji pudełkowej, że poproszę Was o pomoc – nie mogę go znaleźć.

Wczoraj opublikowali specjalną stronę wraz z poradnikiem w PDFie, który szczegółowo opisuje jak przenieść zdjęcia z Aperture do Lightrooma ręcznie. Adobe naturalnie zachęca do skorzystania z ich pakietu dla fotografów – za €12.29 miesięcznie otrzymujemy dostęp do najnowszego Photoshopa CC oraz Lightrooma 5 przy rocznym zobowiązaniu. Nie każdy jednak potrzebuje Photoshopa – te osoby mogą albo poczekać na Photos dla iOS/OS X lub po prostu kupić pudełkową wersję Lightrooma 5. Adobe niestety tak sprytnie ukrył link do swojego sklepu do wersji pudełkowej, że poproszę Was o pomoc – nie mogę go znaleźć.

Ale to nie wszystko – Adobe obecnie pracuje nad narzędziem do automatycznego przeniesienia danych z Aperture do Lightrooma:

At Adobe, we’re working on a migration tool to help you bring your photos into Adobe® Photoshop® Lightroom® from Aperture, but if you’re eager to switch before the tool is ready, this guide can help ease your transition. We recognize that this migration may be a challenging process and offer the following resources and methodology to help get you up to speed with Lightroom and provide a road map for successfully migrating your photos.

The first challenge is that the terminology, layout, and controls of the two applications are different. It’s a good idea to start processing photos in Lightroom and become familiar with it before you migrate your photos from Aperture. You can do so by taking some new photos, importing them into Lightroom, and then using Lightroom.

Nad podobnym narzędziem pracuje Adrian Grah.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.