Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Adobe Lightroom 5 już w sprzedaży

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Adobe dzisiaj oficjalnie wypuściło Lightroom 5. To jedna z tych aplikacji, bez której nie wyobrażam sobie obróbki zdjęć. Próbowałem już chyba wszystkich, ale to właśnie Lightroom najbardziej przypadł mi do gustu.

Adobe today announced the availability of Adobe® Photoshop® Lightroom® 5 for Mac OS® and Windows®. The product is available as an individual license or as part of Adobe Creative Cloud™. Designed for both photography enthusiasts and professionals alike, Lightroom 5 adds critical photo editing capabilities and creates groundbreaking workflows. Lightroom 5 was initially released as a free, public beta in April 2013.

LR5 jest dostępny zarówno pod Windows jak i OS X. Być może wkrótce zobaczymy również wersję na iPada – poruszałem tą kwestię w swoim wywiadzie z Jasonem Levine, więc zapraszam do posłuchania lub pooglądania. Jedną z moich ulubionych cech tego produktu jest fakt, że jak przenosiłem się z Windowsa na OS X, to udało mi się przeportować całą swoją bibliotekę wraz z metadanymi. Bez problemów. Wyobrażacie sobie? Najnowsza wersja ma natomiast narzędzie, na które czekałem od dawna – Upright Tool, o którym pisałem przy okazji bety.

Przypominam, że LR5 będzie dostępny w ramach Creative Cloud oraz osobno, w wersji pudełkowej. Ta ostatnia wersja, według zapewnień Adobe, nie zniknie w najbliższym czasie.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.