Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 6 i jego rzekome zdjęcie

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Najpierw pojawiły się szkice, na podstawie którego powstał render autorstwa Martina Hajka, a potem pojawiło się zdjęcie, które rzekomo wyciekło z Foxconna. Ciekawostką jest fakt, że przedstawia ono model 4″ podczas gdy przecieki mówią o modelach 4.7″ oraz 5.5″. To wskazywałoby na to, że nowa generacja byłaby dostępna w trzech różnych rozmiarach – nie jestem w stanie w to uwierzyć. Dzisiaj pojawiła się też plotka, że są problemy produkcyjne1 z ekranami 5.5″ i model ten rzekomo zostanie opóźniony.

iPhone-6-both

Po pierwsze, bawi mnie fakt, że cokolwiek może zostać opóźnione skoro jeszcze nie jest nawet w produkcji, nie zostało publicznie pokazane ani nawet zapowiedziane. Coś co nie ma daty swojej premiery nie może być opóźnione. Kropka.

iphone-6-03

Drugą kwestią jest sam design telefonu, które bardzo przypomina obecną serię Xperii od Sony’ego. Jak zwykle, takiej kiepskiej jakości zdjęcia nie wiadomo czego nie są przekonujące. A jeśli pamiętacie historię ze zgubionym iPhonem 4 oraz słowa „coś takiego nigdy nie zostałoby zaprojektowane przez Apple” to wiecie o co chodzi.

iPhone-6-CW

Nowy design, jeśli takowym w ogóle jest, charakteryzuje przede wszystkim wystający obiektyw aparatu. Niestety, są fizyczne granice, których nie da się przeskoczyć. Matryca i obiektyw muszą mieć wystarczająco dużo miejsca i dążenie do coraz cieńszych konstrukcji temu nie sprzyja. Rozwiązanie z wystającym obiektywem stosują też inne firmy, chociażby LG w Nexusie 52 oraz samo Apple w iPodzie touch ostatniej generacji. A jeśli chodzi o sam design, to nie podobają mi się proporcje szkła nad i pod ekranem – przypomina mi to kształtem Samsungi, w których te właśnie elementy mi obrzydzają wygląd całości. Cóż – kolejna plotka do potwierdzenia za pół roku, kiedy to spodziewamy się nowych modeli.

A co Wy myślicie o tym designie, biorąc pod uwagę, że to rendery? A o trzech rozmiarach: 4″, 4.7″ oraz 5.5″?

Zdjęcia: Martin Hajek dla Nowhere Else | Źródło: Weibo

 1. Jak rok rocznie.
 2. Chociaż jest on na tyle gruby, że powinni byli to upchnąć bez takich zabiegów.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Wojciech Majchrzak

  Prawdopodobnie najlepszy koncept ever

 • Mateusz Kubas

  Jak dla mnie design bardzo dobry, chętnie kupiłby takiego jeżeli wszedłby do sprzedaży.

 • zanskar

  Koncept ciekawy. Wystający obiektyw – minus, prawdopodobnie mniejsza bateria – minus, wystająca z tyłu ramka (jak widać nie jest to równa powierzchnia) – minus. Trzy rozmiary? Nie wierzę… W sumie najbardziej pasowałby jeden, około 4.5″ i z innymi proporcjami ekranu niż w 5/5c/5s. Jeśli zostanie jeden rozmiar 4″ to będzie płacz i zgrzytanie zębów, „Apple się stacza” itd.

 • Bartłomiej Sajdak

  Myślę, że zrobią podobnie jak z iPadami – będą dwa telefony, które różniły się będą jedynie rozmiarem ekranu – jeden 4″ a drugi 4.5-4.7″.

 • szajba1

  Iphone szajs tak jak większość produktów apple.

 • szajba1

  Iphone szajs jak większość produktów apple.

 • Mam nadzieję, że przycisk ON będzie na górze, a nie tak jak w tej wizualizacji, bo jeżeli zrobią z boku tak jak w większości urządzeń z androidem to masakra.

 • Arkadiusz Madej

  Wygląda okropnie, nie kupię go, jeżeli design pójdzie właśnie w stronę androida. Straci ten charakterystyczny dla apple’a look, który wyróżniał go na tle tych plastikowych zabawek samsunga czy xperii.