Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 6 i jego rzekome zdjęcie

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Najpierw pojawiły się szkice, na podstawie którego powstał render autorstwa Martina Hajka, a potem pojawiło się zdjęcie, które rzekomo wyciekło z Foxconna. Ciekawostką jest fakt, że przedstawia ono model 4″ podczas gdy przecieki mówią o modelach 4.7″ oraz 5.5″. To wskazywałoby na to, że nowa generacja byłaby dostępna w trzech różnych rozmiarach – nie jestem w stanie w to uwierzyć. Dzisiaj pojawiła się też plotka, że są problemy produkcyjne1 z ekranami 5.5″ i model ten rzekomo zostanie opóźniony.

iPhone-6-both

Po pierwsze, bawi mnie fakt, że cokolwiek może zostać opóźnione skoro jeszcze nie jest nawet w produkcji, nie zostało publicznie pokazane ani nawet zapowiedziane. Coś co nie ma daty swojej premiery nie może być opóźnione. Kropka.

iphone-6-03

Drugą kwestią jest sam design telefonu, które bardzo przypomina obecną serię Xperii od Sony’ego. Jak zwykle, takiej kiepskiej jakości zdjęcia nie wiadomo czego nie są przekonujące. A jeśli pamiętacie historię ze zgubionym iPhonem 4 oraz słowa „coś takiego nigdy nie zostałoby zaprojektowane przez Apple” to wiecie o co chodzi.

iPhone-6-CW

Nowy design, jeśli takowym w ogóle jest, charakteryzuje przede wszystkim wystający obiektyw aparatu. Niestety, są fizyczne granice, których nie da się przeskoczyć. Matryca i obiektyw muszą mieć wystarczająco dużo miejsca i dążenie do coraz cieńszych konstrukcji temu nie sprzyja. Rozwiązanie z wystającym obiektywem stosują też inne firmy, chociażby LG w Nexusie 52 oraz samo Apple w iPodzie touch ostatniej generacji. A jeśli chodzi o sam design, to nie podobają mi się proporcje szkła nad i pod ekranem – przypomina mi to kształtem Samsungi, w których te właśnie elementy mi obrzydzają wygląd całości. Cóż – kolejna plotka do potwierdzenia za pół roku, kiedy to spodziewamy się nowych modeli.

A co Wy myślicie o tym designie, biorąc pod uwagę, że to rendery? A o trzech rozmiarach: 4″, 4.7″ oraz 5.5″?

Zdjęcia: Martin Hajek dla Nowhere Else | Źródło: Weibo

  1. Jak rok rocznie.
  2. Chociaż jest on na tyle gruby, że powinni byli to upchnąć bez takich zabiegów.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.