Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Apple’owi pozostało 60 dni →

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Cadie Thompson:

Apple needs an iWatch sooner rather than later, or the company will risk losing its innovative edge to rivals, analysts say.

„They only have 60 days left to either come up with something or they will disappear,” said Trip Chowdhry, managing director at Global Equities Research.

„It will take years for Apple’s $130 billion in cash to vanish, but it will become an irrelevant company … it will become a zombie, if they don’t come up with an iWatch.”

Trzy zdania od analityków, których nie powinienem komentować… ale nie byłbym sobą, gdybym tak zrobił. Po pierwsze, Apple nie stworzy czegoś co uważa za błędne. Jeśli ich produkt będzie niemalże perfekcyjny i, przykładowo, spełni wszystkie oczekiwania poza czasem pracy na jednym ładowaniu baterii, to jest duża szansa, że coś takiego nie wejdzie na rynek. Firma miała/ma setki produktów, które nigdy nie trafiły do masowej produkcji. A poza tym… Apple nic nie musi – wypuszczą produkt jak oni i on będą gotowi. Uważam, że dużo gorsza byłaby sytuacja, w której zaprezentują coś co nie jest do końca dopracowane…

Á propos zegarków – przyszła mi do głowy jedna myśl dzisiaj. Norbi twierdzi, że to nisza. To prawda, a przynajmniej dla zegarków, które mają wartość wyższą niż kilkaset złotych. Co więcej – to jest przedmiot często traktowany jako biżuteria i nie jest wymieniany co roku, ale kolekcjonowany. Zupełnie inna klientela. Spójrzmy jednak na młodsze pokolenie – rzadko kiedy widzę kogokolwiek z zegarkiem na ręce dzisiaj. Do tego służy im telefon. Czy będą skłonni coś na niej nosić? Potencjalnie drogiego? Już to powtarzam do znudzenia, ale 2014 będzie ciekawym rokiem.

via Daring Fireball

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.