Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Intel nie spodziewa się wzrostu dochodów w 2014 →

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Ogłoszenie tej informacji spowodowało 5% spadek ich akcji na giełdzie.

Sales of PCs have fallen for six quarters in a row, hurt by the growing popularity of tablets and smartphones.

As a result, computer chip makers have been looking to boost growth in other divisions and areas to try and sustain their growth.

Najgorszy dla nich jest fakt, że mają w praktyce zerową obecność na mobilnym rynku.

At the recently held Consumer Electronics Show (CES), in Las Vegas, the firm showcased various new technologies.

That included a 3D-camera technology, where one of its depth sensors could be used to interpret gesture controls and to separate foreground objects from the background.

Fajnie, że próbują nowych rzeczy, ale w praktyce, machanie rękoma przed ekranem komputera, a tym bardziej laptopa, nie jest powodem, dla którego ten rynek miałby nagle znowu zacząć notować wzrosty. Wydajność CPU jest dzisiaj na tyle duża, że nie trzeba komputera tak często wymieniać – sam pracuję na maszynie z przełomu 2009/2010 i nie mam z tym problemu, nawet przy montażu wideo.

Przyszłość dla nich nie wygląda za dobrze, tym bardziej, że wzrosty wydajności w obecnych Intelach z serii Core iX są mierne z roku na rok i nie dają specjalnie powodów do ich wymiany. Przykładowo, pomiędzy Ivy Bridge, a tegorocznym Haswellem, dla desktopowców, różnice są kosmetyczne. Dla laptopowców największą różnicą zrobił czas pracy na baterii, ale to też dzięki zastosowaniu przy okazji innych technologii nie związanych z samym CPU. A świat obecnie należy do tabletów i smartfonów, bo nawet starsi ludzie zrozumieli, że do 99% zadań w zupełności im to wystarcza.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.