Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nokia Lumia 1520 – dlatego Apple nie powiększył ekranu w iPhonie ot tak sobie →

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Andrew Kim:

Windows Phone 8 on 1520 doesn’t seem all that optimized for the larger screen. Some of the typography has become outrageously large and none of the apps really make great use of the added real-estate. If the 1520 was a city, it would be Brasília. Massive, gorgeous, yet lacking some common sense.

To idealny przykład problemów jakie stoją przed iOSem i potencjalnie większym ekranem. Nie da się po prostu ot tak dać większego ekranu, jednocześnie powiększając wszystko na nim. Nie tędy droga. iOS został zaprojektowany bardzo precyzyjnie i wszystko jest dostosowane do konkretnego rozmiaru LCD, aby wszystko na nim było wyświetlane w odpowiednich rozmiarach. Świetnym przykładem tutaj jest iPad – rozmiar niektórych elementów na ekranie dużego jest większy niż w iPhonie, ale iPad Mini ma wszystko dokładnie takie jak na iPhonie. Jak najlepiej powiększyć ekran? Tak jak przy przejściu z 3.5″ na 4″ – dodając piksele wszerz i wzdłuż, umieszczając na nich nowe treści. Niestety to rozwiązanie powoduje, że wszystkie aplikacje trzeba dostosować do nowej przekątnej – tak jak są różne wersje dla iPada i iPhone’a. Mogłaby być opcja „wypełnienia” ekranu, na takiej zasadzie jak jest to zrobione w iPadzie, ale nie jest to dobry pomysł. To świetnie ilustruje zdjęcie klawiatury w Nokii 1520 w recenzji Andrew Kima – jest większa niż powierzchnia ekranu iPhone’a 5S.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Daniel S.

    Z drugiej strony pisze też, że „The 6” IPS display might be stupid big but it’s one of the most beautiful displays you’ll ever see. At 368 ppi, it’s even denser than the iPhone’s 326 ppi Retina Display. It’s pushing over 2 million pixels, and it fits inside your pocket. Sort of.”.

  • Grzegorz Kałużny

    W androidach takich przykładów znalazło by się parę:) Pierwszy przykład Galaxy S4 i np. Galaxy Mega 6.3. Treść na ekranie ta sama tyle, że większa na Mega. Drugi to One Max, który też ma po prostu powiększony interfejs względem One. To jest głupota, ale niestety producenci idą na łatwiznę.

  • Qba

    W dodatku ekran Lumii jest czytelny na słońcu, a bateria pozwala na dwa razy dłuższy czas działania.