Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nokia Lumia 920 z Windows Phone 8 pokazana

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Nokia dzisiaj zaprezentowała swojego flagowego smartfona opartego o Windows Phone 8. Wyglądu nie pomylimy z żadnym inną firmą, za co należą się duże brawa dla Nokii, a dostępne kolory1 zabezpieczają mnie przed psikusem PRu Nokii – pamiętacie jeszcze moją męską Lumię 800?

Telefon zapowiada się bardzo interesująco. Przez moment miałem nawet nadzieję, że uda im się jakimś cudem upchnąć technologię PureView, ale finalnie matryca ma 8MP, pomimo, że przydomek znany z 40+ megapikselowego monstrum został zachowany. Sam telefon ma 4.5″ ekran z serii ogromnych oraz wiele innych cech, czyniące go zdecydowanie bardziej „na czasie” niż poprzednie modele. Pełną specyfikację znajdziecie chociażby tutaj. To co jednak bardziej mi się spodobało to rozdzielczość ekranu, która wzrosła z mizernej wartości do znacznie bardziej imponującej 1280×768 oraz bezprzewodowe ładowanie. Ciekawostką jest również fakt, że dotyk działa przez rękawice, co jest zmorą obecnych smartfonów w zimie. Tak, możemy nosić specjalne rękawiczki, ale mam uczulenie na srebro, więc nie jest to dla mnie opcją.

Windows Phone 8 to bardzo ciekawa alternatyw dla Androida i iOS – mam nadzieję, że będę miał okazję przetestować najnowsze modele Nokii dla Was na łamach iMaga.

P.S. Nokia Lumia 820 też nie wygląda żle.

  1. Biały, czarny, żółty, czerwony i szary.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.