Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Jailbreak to 0day na iPhone’a →

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Niebezpiecznik:

Pamiętajcie, że korzystanie z jailbreaku to nic innego jak odpalanie czyjegoś programu, który wykorzystując podatności w naszym sprzęcie zdobywa uprawnienia roota i uruchamia swój kod — lepiej więc, żebyśmy byli 100% pewni, co robi ten kod. Czy aby na pewno tylko instaluje Cydię i daje roota? A może kopiuje i wykrada jakieś dane? Albo podpina się pod kamerkę? Jest to możliwe.

Rozumiałem jailbreak za czasów iPhone’a 2G, kiedy nie było innej możliwości uruchomienia go w Polsce. Dzisiaj już tego nie rozumiem…

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • MDW2

  Ja też tego nie rozumiem (zakładam, że nie mówimy o piractwie). Ale są ludzie, którzy mają jakieś swoje powody. Jak mają to niech się bawią. Ja gdybym musiał tak w iOS grzebać to bym z niego zrezygnował. :)

 • Luke

  Jeżeli ktosv ma jakiś starszy model iPhone/iPad to jak najbardziej rozumiem taką osobę. Dzięki temu na starszych urządzeniach można uaktywnić niektóre rzeczy, które Apple blokuje zasłaniając się przestarzałym hardwarem. Spokojnie na starszych urządzeniach można uruchomić takie rzeczy jak: AirDrop, paralaksa, nawigacja, flyover itp.

 • Wszystko ma swoje wady i zalety. Te wszystkie modyfikacje i dodatki, które powstają są głównie dla wygody użytkownika. Jak się ma tego za dużo to wiadomo, że wpływa to na płynność i baterię, ale coś za coś. :)

  Control Center jest dopiero w iOS 7, a ja już od iPhone OS 1.1.4 mogłem cieszyć się podobną funkcją, w której mogłem sobie dowolnie ustawiać ‚toggles’. Już nie wspominając o kilkudziesięciu innych ułatwieniach, których mi brakuje bez jb.

  Jailbreaking jest dla ludzi, którzy chcą dopasować telefon pod siebie, a nie siebie pod telefon.

  Cieszę się, że iOS jest tak restrykcyjny, bo zwykły użytkownik sobie nie zainstaluje spyware pod przykrywką latarki z Play… yyy… App Store. :)