Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Jak zrobić jailbreak iOS 6.1 za pomocą Evasi0n

· Wojtek Pietrusiewicz · 11 komentarzy

Jak większość z Was wie, nie przepadam za jailbreakowaniem iUrządzeń. Przede wszystkim dlatego, że większość ludzi robi to po to, aby kraść oprogramowanie. Nie toleruję złodziei. Cieszę się, że niektórzy developerzy wprowadzają ograniczenia dla kradzionych aplikacji. Bodajże w Tweetbotcie nie działają powiadomienia jeśli nie został oficjalnie kupiony. Drugim powodem jest prosty fakt, że większość ludzi nie ma najmniejszego pojęcia co robi, a potem narzeka jaki to iPhone, iPad czy iOS jest do dupy. Z drugiej strony, podobnie jest z osobami instalującymi bety … Trzecim jest większa awaryjność systemu oraz zmniejszone bezpieczeństwo. Niezależnie, jeśli jednak nadal chcecie to zrobić, to jest to teraz wyjątkowo proste.

Wymagane składniki

 1. iPhone 3GS/4/4S/5, iPod touch 4G/5G, iPad 2/3/4 lub iPad mini.
 2. Zainstalowany iOS 6.0 lub 6.1.
 3. Kabel USB, aby podłączyć iUrządzenie do komputera.
 4. Evasi0n, którego możecie pobrać tutaj.

Backup

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest backup naszego urządzenia. iCloud jest do zaakceptowania, ale polecam go dodatkowo podłączyć pod iTunes i zrobić backup ręcznie – można kliknąć prawym przyciskiem na nazwę naszego iPhone’a czy iPada i wybrać opcję Backup now. To zajmuje tylko kilka chwil.

Przepis

 1. Przypominam: backup! Potem odłącz iUrządzenie od komputera.
 2. Musimy wyłaczyć blokadę ekranu za pomocą kodu PIN: Ustawienia > Ogólne > Kod blokady > Wyłącz.
 3. Uruchom Evasi0n.
 4. Podłącz iUrządzenie kablem do komputera.
 5. Jak urządzenie zostanie rozpoznane, kliknij w przycisk Jailbreak.
 6. Po restarcie, pod koniec procesu trzeba będzie pacnąć w ikonę Jailbreak na SpringBoardzie iUrządzenia – Evasi0n podpowie kiedy masz to zrobić.
 7. Poszukaj ikony Cydii na homescreenie.
 8. Zmień i zapamiętaj hasło roota!!! Przepis jest tutaj.

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Jak zrobić backup 64GB Iphone’a na 128GB MacBookAir lub 15GB płatnym iCloudzie? Cały czas się borykam z tym problemem.

 • Pierwsza zasada: dysk zewnętrzny. Przy tak małej(?) pojemności dysku zewnętrzny nośnik danych to podstawa.

 • Mam problem może kto doradzi… mam iPhone 4 i na końcu nie pokazuje mi się ikonka jailbreak-a aby ją kliknąć a na iPadzie 4G wszystko poszło pysznie pomocy

 • Czy z iTunes’a można wybrać dowolną zewnętrzną lokalizację dla plików backupu czy zawsze ładuje się to do katalogu dysku systemowego? A może coś przestawić w terminalu?

 • A szerzej ujmując temat uważam, że logiczne byłoby, gdyby Apple przyznawało w chmurze miejsce adekwatne do pojemności zakupionych urządzeń i podpiętych pod jeden AppleID. Wszak różnica w cenie zakupu danego urządzenia z pamięcią dajmy na to 16BG a 64GB jest relatywnie spora i zupełnie „nierynkowa” więc osłodą dla posiadacza droższego i pojemniejszego urządzenia byłaby dodatkowa przestrzeń „zapłacona w cenie urządzenia” na zrobienie choćby porządnego backupu. W chwili obecnej podstawowy, bezpłatny iCloud, albo jak w moim przypadku płatny 15GB wypełniają dane kilku aplikacji, a na kopię bezpieczeństwa nie ma już wcale miejsca.

 • Przykro mi, ale bardzo się mylisz. Żegnam tak przy okazji.

 • gówna lepiej nie ruszać pozdrawiam

 • Mało osób robi jb dla pirackich aplikacji. Główne źródło install0us zostało zawieszone, a na pirackie apki są łatwiejsze sposoby bez JB (nie żebym to robił)

 • Kupujesz zewnętrzny dysk.

 • Hmm chyba czas pokazać jak. :-)