Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Wiecie już jakiego iPada wybieram? Podpowiadam jak do tego doszedłem…

· Wojtek Pietrusiewicz · 21 komentarzy

Wszyscy wokół ściemniają… poza mną. Dominik najpierw mówił, że kupi Mini z Retiną, a kupuje Aira. Norbi twierdzi, że nie kupuje Aira, ale kupuje, bo jego żona potrzebuje przecież. Tyle, że to on będzie go używał… a raczej patrzył na niego, bo po domu i tak używa tylko iPhone’a. Konspiracja, kłamstwo, seks i narkotyki… Tylko ja pozostałem na straży cnoty… No dobra. Nawet ja w to nie wierzę, ale mówiłem, że Aira nie kupię, prawda?

A to przecież druga ogromna różnica pomiędzy nimi, potencjalnie większa niż 2″ różnica w przekątnej LCD.

Od premiery, codziennie, jak idiota, zastanawiałem się na który model się zdecydować. To niby prosta decyzja, ale Apple utrudnił ją znacząco. Air i Mini z Retiną są teraz bardzo zbliżone do siebie wagowo i największą różnicę robi rozmiar ekranu. Oraz jeszcze jedna rzecz, na którą niedawno zwrócił uwagę Federico Viticci, a dzisiaj podsumował John Gruber. Aż ciężko mi uwierzyć, że wcześniej nie zwróciłem na to uwagi!!! A to przecież druga ogromna różnica pomiędzy nimi, potencjalnie większa niż 2″ różnica w przekątnej LCD, ale też wynikająca bezpośrednio z tego faktu.

Na małym i dużym iPadzie inaczej piszemy. Tak, też jestem w szoku jakie to proste i banalne spostrzeżenie.

Proszę Państwa, Ladies and Germs, Meine Damen und Herren… na małym i dużym iPadzie inaczej piszemy. Tak, też jestem w szoku jakie to proste i banalne spostrzeżenie. Na ekranie 9.7″ opieram go, jak Steve Jobs na swoim pierwszym demo, na kolanie i piszę dwoma rękoma jak na zwykłej klawiaturze – iPad jest oczywiście w ustawieniu poziomym. iPad Mini na to nie pozwala, a przynajmniej ja tego nie potrafię – klawisze są po prostu za małe, aby było to wygodne na dłuższą metę. Dlatego właśnie na Mini piszę kciukami, trzymając go w pionie. Tak też potrafię na większym bracie, ale jest to znacznie mniej wygodne. Jak już to wszystko zrozumiałem, to zadałem sobie pytanie:

Na jakim sposobie pisania bardziej mi zależy?

Odpowiedziałem sobie i czekam na Mini, pomimo, że Air mnie kusi. Na dodatek będę miał gęściej upakowane piksele… Szkoda tylko, że okładka iMagazine lepiej wygląda na dużym…

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.