Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

OS X Mavericks Developer Preview 8 – co nowego?

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Wczoraj w nocy pojawiła się ósma beta Mavericks, którego debiutu spodziewam się w przyszłym miesiącu. Największą nowością jest załączony iTunes 11.1 build 110, nowszy od bety dostępnej na portalu developerskim Apple (build 48).

Wprowadzono przede wszystkim wsparcie dla iOS 7, w postaci nowych ikon, oraz jest też nowy panel do zarządzania aplikacjami na naszych iUrządzeniach – to akurat mnie cieszy, bo za starym nie przepadałem. Rozszerzono również obsługę podcastów i iTunes Radio, oraz dodano opcję wyłączenia powiadomień systemowych pokazujących aktualnie odtwarzaną piosenkę.

Tak swoją drogą, szanse na pokazanie nowego hardware’u wraz z Mavericksem, są duże. Spodziewam się sporej dozy nowości, w tym nowych Haswelli dla iMaków, Maków mini, MacBooków Pro z i bez Retiny (chyba, że te pierwsze znikną z oferty – wątpliwe w tym roku, ale zawsze jest taka szansa) oraz być może nowego Maka Pro. Ten ostatni raczej pojawi się bliżej końca roku, ale można sobie pomarzyć, prawda?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • ookris

    Chyba czas zmienić mojego MBA late 2010 na nowszego :)

  • Michał

    Chciałbym kupić MB Air 13″ lub MBPr 13″ z tym że cena tego drugiego jest dla mnie dość mocno zaporowa. I tutaj pytanie do Cb Wojtku: jak sądzisz czy jeżeli pojawi sie nowa wersja MBPr z Haswellem na pokładzie to ma szanse spaść z ceny tak jak było to w przypadku MB Air? Czekam na ich prezentacje trochę się łudząc, że tak własnie będzie ale nie wiem czy jest sens czekać czy po prostu brać MB Air…

  • Nie sądzę, bo obniżka była kilka miesięcy temu, ale kto wie?

  • Wojtek P.

    Ja mam nadzieję na 256GB PCIe flash w standardzie w iMaku :) i może odświeżoną grafikę.