Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 5S (biały) na zdjęciach i w porównaniu z iPhone 5 (black/slate)

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Wybrałem kolor biały, głównie dlatego, że miałem już czarne modele trzy razy z rzędu. Tegoroczna edycja wygląda jednak jakoś tak… szlachetniej. Może przez ten pierścień wokół przycisku Home, który to wspomaga Touch ID? A może dlatego, że jest mój… Zapewne to drugie.

blogPW1_7629_2000px

Biel szkła zdaje się być lekko trójwymiarowa, przez to, że prześwituje. W iPhonie 4S mi to przeszkadzało, a w 5 i 5S już nie.

blogPW1_7631_2000px

Napis „iPhone” napisano lżejszą odmianą Myriad Pro.

blogPW1_7633_2000px

Największa różnica w stosunku do 5-tki to przycisk Home, pod którym teraz skrywa się Touch ID – czytnik linii papilarnych.

blogPW1_7639_2000px

Z tyłu są praktycznie nie do odróżnienia.


Więcej zdjęć znajdziecie tutaj, na moim Flickr.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Co do tylu to flash jest elementem ktory pozwala rozroznic 5 i 5s :))

 • Bartosz

  Fantastycznie wygląda ten „nowy” przycisk Home… drobiazg, a ile przyjemności dla oka! :) Gratuluję, oby służył jak najdłużej.

  p.s
  Małe pytanie odnośnie slow motion – to opcja ogólnie dostępna w iOS7, czy tylko i wyłącznie dla 5S?

 • Tylko 5S.

 • Zbyszek

  A styczniu kończy mi się kontrakt i też kupię biały model.

 • Grzegorz Stępień

  Dodam od siebie, że w 5s jest nowy wygląd obiektywu aparatu i diody doświetlającej – bez metalowych pierścieni oraz nowy otwór mikrofonu – mały okrągły zamiast większego i podłużnego.

  Ponoć mniejsze są też przyciski głośności i przełącznik trybu cichego. Tego teraz sprawdzić nie mogę, ale z wiarygodnego źródła wiem, że tak jest. Możesz to ocenić swoim okiem, Wojtek?

 • Grzegorz Stępień

  Negocjuj z operatorem wcześniejsze przedłużenie umowy.

 • Piękny smartfon! Wybrałem 4S czarnego ze względu na to że biały był „za biały” ;) tutaj połączenie aluminium i białego szkła wygląda świetnie. Przycisk Home również bardzo ładny. Szczerze mówiąc 5S to według mnie iPhone idealny, nie widzę niczego czego mogło by w nim brakować.
  BTW: Space Grey wygląda o niebo lepiej od grafitowej piątki.

 • Tak, ale laik pewnie by ich nie odróżnił ;)

 • Dokeshi

  3GS, 4 i 4s miałem czarne bo nie wyobrażałem sobie, żeby mogło być inaczej. Dopiero przy 5 zrobiłem wyjątek i nie żałuję. Wpływ na to miał również wygląd czarnego IP5 mojej żony-niezbyt elegancko się starzał ;) Teraz dla odmiany nie wyobrażam sobie IP w innym kolorze niż biały choć space grey wygląda zacnie.