Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 5S na zdjęciach; „tani” iPhone na schematach

· Wojtek Pietrusiewicz · 14 komentarzy

iphone_5s_rear

Eric Slivka, na łamach MacRumors, dzisiaj opublikował zdjęcia czegoś co wygląda jak prototyp iPhone’a 5S. Płyta w środku zdaje się być tą, która wyciekła kilka dni temu, SoC nie ma odpowiednich oznaczeń, a bateria ma większą pojemność.

Jak widać na powyższym zdjęciu, jedyna zncząca różnica to podwóny flash, który niestety nie dodaje uroku. Sama kontrukcja telefonu wygląda w zasadzie identycznie, co poniekąd potwierdzają schematy, które wyciekły wcześniej w tym tygodniu. Istotny jest poniższy lewy rysunek.

lite-130618-3Te schematy wyciekły od jednego z producentów pokrowców i obudów na telefony Apple. Ciekawostką jest iPhone Light z prawej strony, który rzekomo reprezentuje tańszy model, który ma się pojawić jeszcze w tym roku.

lite-130618-2

Tym razem po lewej, widać, że tył telefonu jest delikatnie zaokrąglony, a cała konstrukcja jest minimalnie grubsza.

Niezależnie czy „tani” model rzeczywiście się pojawi czy nie, nie spodziewałbym się, aby kosztował mniej niż 499 euro w Europie. Tak po prawdzie to mam spore wątpliwości czy w ogóle się pojawi, ale zakładając, że tak, spodziewałbym się w nim jedynie pozornych oszczędności, takich jak niższej rozdzielczości matryce w obu aparatach, być może ciut gorszy ekran, ale nadal Retina. Najbardziej zastanawiający będzie SoC. Czy tani iPhone otrzymałby A5 czy A6, a iPhone 5S dostanie upgrade do A7? Sama A6–tka jest bardzo silną konstrukcją i może stanowić bardzo ciekawą alternatywę dla osób, dla których 2 800 PLN to duży wydatek.

A Wy co o tym wszystkim sądzicie?

Zdjęcie i schematy: MacRumors, AppleInsider

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.