Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

9 milionów iPhone’ów w pierwszy weekend – nowy rekord Apple! →

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Apple® today announced it has sold a record-breaking nine million new iPhone® 5s and iPhone 5c models, just three days after the launch of the new iPhones on September 20.

Nie dość, że sprzedano ponad 9 milionów sztuk, to dodatkowo ponad 200 milionów urządzeń już korzysta z iOS 7, co czyni to najszybciej adoptowaną wersją iOSa w jej historii. Przypominam, że w zeszłym roku sprzedano 5 milionów.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • MacAztek

  i tak malkontentom będzie mało :-(

 • Maciej Czechowski

  Matematyki nie oszukasz.
  Rok temu była premiera jednego modelu i sprzedało się 5 mln sztuk.
  Teraz premiera dwóch modeli i 9 mln,więc 4,5 mln sztuk na model.
  Skoro 4,5 < 5,to to nie jest żaden sukces.
  Apple się skończyło.
  Gdyby Jobs żył …

  ;)

 • A sam oszukujesz matematykę. Ciekawy jest fakt, że znasz proporcje sprzedaży podczas gdy nikt inny ich nie zna poza Apple.

 • Szkoda, że nadal nie są w stanie zrobić jeszcze większej premiery. Tak żeby tego samego dnia sprzedaż ruszyła na całym świecie i żeby było więcej niż 500 szt. na sklep.

 • Bartosz Górecki

  Podobno S sprzedawał się dużo lepiej od C. Ciekawe ile jest w tym prawdy?

 • A ja po nieoficjalnych statsach widziałem co innego. Wróżenie z fusów. Nie ma sensu.

 • Nie.

 • Marucins

  Czym tu się cieszyć..?

  Sprzedaż na poziomie kilku milionów, okej. Ale pytanie kto to kupił i w jakim celu skoro w głównej siedzibie wyznania japkowego jakim jest Haneryka (wiadomo gdzie największe kolejki ustawiają się przez co później Apple szczyci się tym na Keynote – jak to bumowali jego wyznawcy) aktywowano TYLKO 1.36% iZabawek S/C w ciągu 3 dni.

  http://www.macrumors.com/2013/09/23/iphone-5s-outsells-iphone-5c-by-3-5x-in-launch-weekend-according-to-analytics-data/

  Zastanawiam się jakie inne telefony mogły być aktywowane w ten weekend (i to bez Touch ID, 64bitowego SoC, amazingu Apple) aby wypełnić resztę tzn. 98,64% aktywowanych urządzeń?

  Już spieszę z wyjaśnieniem te 9 mln to nic innego jak zasługa handlarzy, którzy pierwszego dnia kupili masę szmelcu aby sprzedawać naiwniakom z wygórowaną ceną przez pierwsze tygodnie.

  PS To tak jak z tym chwaleniem się że ileś tam mln osób zainstalowało iOS7, tylko czemu Apple nie pochwali się ile osób wróciło do iOS 6??