Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowy Nexus 7 wytrzymuje 6 godzin na baterii →

· Wojtek Pietrusiewicz · 13 komentarzy

Katherine Boehret:

Compared with the same battery test of the iPad mini and first Nexus 7, it fell short at just six hours; the others clocked in at 10 hours and 27 minutes and 10 hours and 44 minutes, respectively. Google claims the battery life can last over nine hours, but the company tests it in Airplane mode (Internet connection off), with screen brightness set to 44 percent while playing video.

Po pierwsze, sposób testowania baterii przez duet Asus/Google to niezła ściema. Po drugie, Katherine wyciągneła 6 godzin z włączonym Wi–Fi podczas odtwarzania filmu przy realnym poziomie podświetlenia ekranu. Po trzecie, podejrzewam, że to właśnie największy problem z wprowadzeniem na rynek iPada mini z Retiną. Wszyscy oczekujemy, że nie będzie grubszy niż już jest1, będzie miał taki sam czas pracy na baterii oraz, że jego waga nie wzrośnie. Technologia akumulatorów jednak strasznie kuleje w porównaniu z całą resztą technologii zastosowanej w dzisiejszych telefonach czy tabletach.

 1. Tak jak to miało miejsce po przejściu z iPada 2 na 3.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • I wszystko wyjaśnione. Nie można narzekać na to że Apple chce wypuścić iPada mini z Retiną w obecnej formie która bardzo się przyjęła. Wolę poczekać na produkt dopracowany do jakiego Apple już mnie przyzwyczaiło, a nie otrzymać dziś kompromisu.

 • mef

  Kompromisem jest właśnie aktualny ipad mini :)

 • Ja tam wolę obecnego niż „retinowca” z baterią na 7gdz który jest grubszy i cięższy :)

 • mef

  Niby tak, ale i w aktualnym mam niestety z baterią problemy. Wczoraj od 12 do 16 zeszło ponad 50%…

 • Jesteś na becie? To by wiele tłumaczyło. Jak masz iOS 6 i dość krótko iPada to serwis musi wymienić. Ale pamiętaj o tym co robiłeś, jak mocno było podkręcone podświetlenie, transmisja danych itp.
  Ja mam iPada 2 od premiery, wiadomo że to nie ta sama bateria ale nadal jestem zadowolony.

 • 100% podświetlenie ekranu mocno zabija baterię. A mamy lato. :)

 • Dokładnie, zajmuje dumne drugie miejsce w pożeraniu baterii.
  Nikt nie zaprzeczy pierwszego GPS’owi :)

 • JebaczKoz

  iPhone też nie może pochwalić się wyjątkowym długim czasem działania.

 • A to ma związek z Nexusem i iPada mini w jakim zakresie? :)

 • mef

  No właśnie na iOS6. Na betę siódemki bym nie narzekał (na zużycie baterii, bo na sam system narzekać można wielę). Coś jest nie tak, bo nie powinien trzymać tak krótko. Na początku, a kupiłem dwa dni po premierze, trzymał normalnie
  Co do serwisu, to tak czy siak musi iśc do wymiany, bo mam też badpixela, ale to dopiero po powrocie z urlopu, który niedługo rozpoczynam. Nie chce się pozbywać urządzenia przed wyjazdem ;).

  Jasność to ok 60%.

 • lookash

  Słyszałem, że Audi RS7 też szybko zjada paliwo.

 • Dmitrij Wasilionok

  Retina pogrubiła (8,8 mm vs 9,4 mm) i dodała wagi (601 g vs 652 g), więc oczekiwania, że iPad Mini będzie taki sam są sprzeczne z rzeczywistością. Zaletą Mini jest właśnie jego waga. Macbook Air również nie dostał Retiny, więc nie koniecznie Apple się zdecyduje na taki krok.

 • Ale iPad 5 ma ważyć rzekomo około 450 gram. To znaczący spadek. Zobaczymy jak to będzie.