Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Feedly Pro — $5 miesięcznie, $45 rocznie lub $99 dożywotnio

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Feedly dzisiaj ogłosiło swoje plany dotyczące wersji Pro. Koszty są wyższe niż u konkurencji, ale nie wygórowane jeśli jest to narzędzie, z którego się korzysta codziennie. W moim przypadku zastąpił mi on Google Readera i powoli staje się standardem — jest zdecydowanie najbardziej popularny z alternatyw i przy okazji większość czytników, takich jak Reeder dla iOS czy Mac, już z niego korzysta (lub będzie w przyszłości).

Cena wynosi $5 miesięcznie, $45 rocznie i jest też oferta dla 5000 pierwszych chętnych — opcja zapłacenia $99 za dożywotni dostęp do funkcji premium. Tak … skorzystałem z niej. Może to wynikać z faktu, że nie czuję się najlepiej, ale uważam to za sprawiedliwą cenę — raz płacę i mam potem spokój do końcu życia lub jak RSS się skończy1.

Feedly w funkcjach premium oferuje na obecną chwilę:

 • możliwość przeszukiwania artykułów
 • https dla bezpiecznego połączenia
 • możliwość zapisywania do Evernote’a (można to robić za darmo przez IFTTT)
 • wsparcie premium

Więcej funkcji jest dopiero planowanych i użytkownicy premium będą mieli możliwość głosowania nad tym co pojawi się następne. Jeśli zdecydujecie się na wersję Pro to macie ewentualnie 7 dni na pełny zwrot kasy. Sam mam szczególne potrzeby, ale dla większości z Was w zupełności wystarczy darmowe Feedly.

Źródło: Feedly

 1. Cokolwiek nastąpi pierwsze.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Wszystkie te funkcjonalności, jak rozumiem w wersji webowej na desktopie oraz w wersjach natywnych na urządzeniach mobilnych. Czyli jeśli ktoś chce używać sprawdzonego oprogramowania (oryginalne od Feedly kompletnie do mnie nie przemawia), to wersja Pro do niczego mu nie będzie potrzeba. Jeśli tak, to jest to dziś bardzo dobra wiadomość dla większości osób. A ja i tak korzystam z Fever.

 • dc

  https jako premium feature? Dobre sobie.

 • zanskar

  Najbardziej w Feedly przydałoby się wprowadzenie własnych kont, bo obecnie ciągle trzeba korzystać z konta Google, a mam je tylko w tym celu. Druga sprawa – co się dzieje z Reederem dla Maca? Nie ma go chyba w Mac App Store, o wsparciu dla Feedly też jakoś cicho. Obecnie korzystam z ReadKita ale nie obsługuje gestów jak Reeder :(

 • Nie jest wcale cicho. Będzie wkrótce beta, a potem pełna wersja. Śledź Silviego na Twitterze jak chcesz najświeższe newsy.

 • Sławek Radziewicz

  Za drogo. Jeszcze 10-20$ mogłem dać za te kilka zalet.

 • zanskar

  Ominęły mnie widocznie, pewnie nikt o nich nie napisał ;)