Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

HDD wbudowany w iMaka mi pada — to ten kwalifikowany do wymiany

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

W październiku 2012 dostałem od Apple e–maila z informacją, że mój HDD podpada pod program wymiany dysków Seagate — jego producent dostarczył Apple’owi wadliwy towar. Nie robiłem tego z czystego lenistwa, a mój dysk działał prawidłowo. Dzisiaj jednak zobaczyłem taki komunikat …

HDD mi padaNie wygląda to za dobrze, ale mam backupy, a Narzędzie Dyskowe wyświetliło stosowny komunikat. Wygląda na to, że nie mam wyboru i trzeba to zrobić pilnie, bo kolejne materiały do montażu czekają.

P.S. Dla jasności — dysk jeszcze działa, ale wydaje niepokojące dźwięki!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Ja właśnie w swoim iMac 27 wymieniłem dyska na SSD to dobra okazja na zmianę a warto. A nowy dysk od Apple do kieszeni z FireWire na backup ;)

 • DRIZTEST

  Gdybyś dobrze zerknął na ten printscreen to byś widział ze już ssd jest w środku zamiast DVD a ten 1TB to „awaryjny” reszta „żółte” to zew. Ikona firewire i usb

 • Prawda nie zauważyłem – zmyliła mnie kolejność ;)

 • GreaTskY

  Ostatnio mój przenośny Hitachi wydaje dziwne dźwięki, został wyjęty z MacBook’a Pro z 2009 i włożony w kieszeń, próbowałem formatować, nic nie daje, S.M.A.R.T cały czas nieobsługiwany. Dziś zamówiłem nowy bo z obecnym raczej trzeba się już żegnać.

 • Krzysztof Wątroba

  Smart ci nie pokazuje, bo jest podłączony po usb. Musisz go podłączyć „normalnie” to wtedy będziesz mógł zrobić testy dysku jakimś odpowiednim do tego programem, który odczytuje dane smart.

 • GreaTskY

  Aha, sprawdzałem też złe sektory przy pomocy Drive Genius i TechToolPro i nic nie pokazały. Dziwna sytuacja bo już, któryś raz wyskakuje taka informacja: http://imageshack.us/photo/my-images/7/sbgo.png/

 • Krzysztof Wątroba

  Spróbuj jeżeli masz taką możliwość sprawdzić jeszcze ten dysk programem HD Tune. Jest wersja darmowa, ale działa chyba tylko pod windowsem. Komunikat jest niepokojący, ale z moich doświadczeń z dyskami to dyski Hitachi należały do tych lepszych. Jakiekolwiek „czerwone” raporty ze smart traktuj jako konieczność archiwizacji danych z dysku i zakup nowego. Stary dysk traktuj wtedy raczej jako chwilowy, podręczny magazyn bardzo mało ważnych danych.

 • GreaTskY

  Akurat nie mam komputera z windowsem. Dziś doszedł nowy dysk, dane przeniosłem więc są już bezpieczne. Jak gdzieś windowsa będę miał pod ręką to sprawdzę dysk programem, który polecasz.

 • Pingback: Padł mi HDD; już wymieniony na Seagate’a Barracudę 3 TB | Makowe ABC()