Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Sprawdź czy 1TB Seagate w Twoim iMaku kwalifikuje się do wymiany

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Apple:

Firma Apple ustaliła, że niektóre dyski twarde firmy Seagate o pojemności 1 TB używane w komputerach iMac (21,5-calowych i 27-calowych) mogą ulec awarii. Dotyczy to komputerów sprzedanych od października 2009 r. do lipca 2011 r. Dotknięte usterką dyski twarde będą wymieniane bezpłatnie przez firmę Apple i Autoryzowane Serwisy Apple.

Należy udać się na tę stronę i podać numer seryjny komputera, który możemy znaleźć w aplikacji System Information …

Aby ją otworzyć, wystarczy kliknąć w ikonę Apple w górnym prawym rogu OS X, wybrać pierwszą opcję od góry zatytułowaną Ten Mac i kliknąć w Więcej informacji. Tak, wiem, że numer jest również widoczny bezpośrednio pod Ten Mac, ale w poniższym widoku możemy kliknąć w numer seryjny i go od razu skopiować do schowka, aby następnie wkleić na stronie Apple.

Właśnie sprawdziłem swój i okazuje się, że mogę wymienić swój dysk na nowy. Waham się tylko czy zadawać sobie trud z całą operacją …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Jeśli nie boisz się o dane (w sensie masz stale aktualną kopię) to możesz odłożyć zmartwienie do momentu aż padnie… chyba że wtedy odpowiedzą „to czemu nie było wymiany jak była taka możliwość”? :)

  • Szczerze mówiąc to zastanawiam się czy tam nie wstawić czegoś większego … Kopię mam – to dysk z danymi. System jest na SSD. Backup banalny.

  • Mój jest uprawniony do do wymiany. Skorzystam z okazji i wmontuję w Cortlandzie SSD w optibay i chyba też zmienię dysk na większy. Gdzieś na ifixit czytałem, że WD z serii Green mają czteropinowe złącze do sensora temperatury tylko trzeba jakoś zamienić przewody w podłączanej wtyczce, bo te w oryginalnych dyskach są chyba odwrotnie.

    Czy zgłębiałeś może ten temat?

  • Nope. Najlepiej poczytaj komentarze na ifixit.

  • Pingback: HDD wbudowany w iMaka mi pada — to ten kwalifikowany do wymiany | Makowe ABC()

  • Pingback: Padł mi HDD; już wymieniony na Seagate’a Barracudę 3 TB | Makowe ABC()