Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

(prawie) Codziennik 014 — Funkcjonalny fuckup iOS 7 i koncerny motoryzacyjne z nas zdzierają

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

W dzisiejszym odcinku poruszam temat koncernów motoryzacyjnych oraz systemów multimedialnych przez nich dostarczanych, za absurdalne pieniądze. Poruszam również obecne problemy z funkcjonalnością niektórych elementów iOS 7.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • duchu

  Ej nie Tomek tylko ja :D

  Co do dzisiejszych wypowiedzi o iOS 7 to zgadzam się z Toba w 100%. Zagospodarowanie przestrzeni folderów jest totalnie głupie i w sumie nie mam pojęcia po co większy ekran iP 5. Natomiast Control Center jak dla mnie powinno mieć możliwość konfiguracji przycisków i tyle…Jest jeszcze jedna rzecz której kompletnie nie rozumiem, chodzi o „usługi systemowe” w „usługach lokalizacji”. Co to w ogóle jest, po mi aż tyle tego ? Nie kumam po co opcja z szukaniem wifi i GSM.

  Obawiam się, że iOS już nie będzie tym samym fajnym i łatwym systemem jak kiedyś.

 • maciej

  Według mnie sam fakt wielkości kalendarza w powiadomieniach jest przesadzony. Lepszym rozwiązaniem było pozostawienie tego tak jak było w iOS 6 a rozszerzyć powiadomienia o rozwijany kalendarz.

  Ty nie chciałeś nic już nic mówić o wyglądzie ale ja napotkałem się na takie coś. http://gradientsmotherfucker.com/

 • Sephider

  Struktura ikon to 3×4 co daje nam 12 aplikacji w jednym folderze, a nie 16, ale zgadzam sie z Toba w 100% wyglada to niestety gorzej.

 • Filip Stępień

  Przepraszam Cię bardzo ale o czym Ty mówisz? Jakie 3×4? Gdzie?

 • Darek

  Może mam upośledzony telefon ale też mam 3×4 w folderach. iP4 iOS 6.1.3

 • Sephider

  Przepraszam, moj blad. Nawidoczniej na ip5 jest 4×4 natomiast na mniejszych ekranach jest 3×4. W sumie to nie dziwie sie ze Wojtkowi jest sie teraz trudno przyzwyczaic do 3×3

 • Veext

  Powinni dostosować nowe funkcję do starego iOS’a i ewolucyjnie zmieniać jego wygląd, a nie robić rewolucji… Control center jak i foldery czy preferencje są źle przemyślane… Co mnie wkurza to, że nie ma wyłączenia 3G a jest jakiś kalkulator :o … . . . .. . . .. . .

 • Grzegorz Krukiewicz-Gacek

  Nie wiem czy zauważyliście ale dzięki funkcji (najczęściej odwiedzane miejsca) w centrum powiadomień po kilku dniach zacznie się wam pokazywać przewidywany czas dojazdu do właśnie tych miejsc. Coś w rodzaju Google Now.

 • Przemek

  Czyje to słowa?

  „Nie narzekajcie też na te wersje publicznie, bo po pierwsze nie wypada, a po drugie to zwyczajnie głupie — to beta w końcu, czyli niedokończona wersja, która przejdzie jeszcze wiele iteracji zanim trafi do konsumentów.”