Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

(prawie) Codziennik 013 — iOS 7 beta 1, Wacom Cintiq 22HD i śmieci

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Ta ustawa o śmieciach jest naprawdę bez sensu — od niej rozpoczynam odcinek i zadaję na dzień dobry pytanie. Może Wy mi pomożecie? Wspominam również o drobnym problemie z Wacomem Cintiq 22HD, a na koniec poruszam temat wczorajszych i nowych informacji na temat iOS 7 beta 1 oraz dlaczego wygląda tak jak wygląda.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Jacek Sklepowicz

    W kwestii śmieci, to w Warszawie jest kryterium liczby osób ZAMIESZKUJĄCYCH, a nie zameldowanych. Ergo, deklarujesz 2 osoby w jednym mieszkaniu (tam gdzie faktycznie mieszkają), w drugim zero. I powinno być git. Albo w każdym mieszkaniu po 1 osobie, co wprawdzie nie będzie zgodne z prawdą, ale może mniej kontrowersyjne, gdyby mieszkania były na terenie różnych gmin.

  • Właśnie problem że trzeba podawać minimum jedną osobę. A gdybym miał 3 puste mieszkania? :-/

  • Jacek Sklepowicz

    Nie wiem za kim cytujesz ten wymóg. Na stronie oficjalnej są wzory oświadczeń, nie ma tam żadnego zakazu podawania ‚zamieszkiwania 0 osób’. Ew można wyjaśnić pisemnie, że nikt nie zamieszkuje i będzie 0 śmieci. http://czysta.um.warszawa.pl/documents/87484/0/oswiadczenie.pdf. Inny temat jest taki że gdybyś jednak w tym niezamieszkałym mieszkaniu bywał od czasu do czasu, np. celem posprzątania, i wtedy wyrzucał śmieci…