Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Dzisiejszy update do Adobe Creative Cloud

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Adobe dzisiaj wydało spore uaktualnienie dla większości programów dostępnych w Adobe Creative Cloud — najważniejsza dotyczą przede wszystkim Photoshop CC, Illustrator CC, Indesign CC … przyjmijmy, że wszystkie następne też są „CC,” żebym się nie powtarzał … Premiere Pro i After Effects. Jeśli chodzi o funkcjonalność to najbardziej pożądaną funkcją będzie możliwość synchronizacji ustawień poszczególnych aplikacji pomiędzy komputerami. To jest jedna z tych funkcji, której mi kiedyś ogromnie brakowało jak „leciałem” na dwa komputery z Photoshopem. Na obecną chwilę nie wiem czy ta możliwość również dotyczy Lightrooma, ale to dopiero byłoby coś cudownego.

To wszystko, dla zarejestrowanych użytkowników CC, jest dostępne już teraz, dzisiaj, natychmiast. Adobe również zdradził trochę informacji o tym, co będzie działo się w przyszłości. Przede wszystkim będzie możliwość synchronizacji plików, wsparcie dla TypeKit na desktopie i aplikacja na iOS, którą będziemy mogli zarządzać wszystkim. Więcej informacji w temacie znajdziecie tutaj.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Michał Grosicki

  Lightroom 5 na tą chwilę niestety pozbawiony jest możliwości synchronizacji ustawień. Podobnie jest też, nie wiedzieć czemu, z InDesignem.

 • O jakie ustawienia chodzi w Lightroomie. Używam go codziennie, ale nie wiem OCB. Czy chodzi o preferencje, które ustawia się raz i przez lata się używa, czy chodzi o jakieś presety lub pluginy? (tylko, że one muszą być fizycznie jakoś skopiowane)

 • Michał Grosicki

  Tak, chodzi o szeroko pojęte preferencje i ustawienia aplikacji. W przypadku Lr były by to zapewne również presety.

  W Ps obecnie wygląda to tak:

 • Super sprawa.

  Chyba zaraz zaktualizuję PS. Kosztuje niewiele, ok. 12€ miesięcznie.