Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Moves dla Androida obecny na Google I/O 2013

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Wczoraj w nocy dostałem maila od Aleksi z Moves, w którym podesłał mi link do strony zapowiadającej Moves w wersji Androidowej na lato 2013.

Aplikacja ma przede wszystkim inny wygląd w stosunku do iOS-owej — jest bardziej płaska i tym samym zgodna z wyglądem samego Androida. Cieszy mnie fakt, że powoli zaczynają pojawiać się developerzy, którzy doceniają design. Co ciekawe, Moves będzie korzystał z nowych API lokalizacyjnych pokazanych podczas tegorocznego Google I/O.

Sama aplikacja Moves jest naprawdę genialna w swojej prostocie i teoretycznie znacznie sprawniej sobie radzi z lifelogging niż chociażby Jawbone Up czy FitBit One/Flex. Niestety ma jedną wadę w postaci pożerania baterii w telefonie. Nie sądzę, aby to się miało zmienić na nowej platformie.

Recenzję Moves w porównaniu do Jawbone’a i FitBita znajdziecie w zbliżającym się iMagazine. Więcej informacji o wersji Androidowej znajdziecie tutaj.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • SSebastian

    Z Moves zacząłem korzystać po pojawieniu się informacji na Twoim blogu. Po tygodniu wyłączyłem z powodu pożerania baterii. Akurat kiedy najbardziej chciałbym używać tego programu jestem na wyjeździe gdzie nie mam czasu doładowywać telefonu w ciągu dnia.

  • Marcin Dmochowski

    Moves to fajna zabawka… i tyle. Można zobaczyć gdzie się chodziło cały dzień – super, ale przecież ja to wiem. A za miesiąc/rok nie będzie mnie interesowało gdzie sobie chodziłem w piątek 17 maja…