Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPod touch 5G 16 GB bez kamery – nowość w Apple Store

· Wojtek Pietrusiewicz · 16 komentarzy

Nie wiem kiedy. Nie wiem skąd się wziął. Dowiedziałem się o nim od @wikal1910. W Apple Store pojawił się tańszy, bo kosztujący 1049 PLN, model iPoda touch 5G. Różnica względem modeli dostępnych na rynku od jesieni zeszłego roku, polega na braku kamery iSight1 oraz pojemności wynoszącej 16 GB zamiast dotychczas dostępnych 32 i 64 GB. Nie ma też niestety możliwości wyboru koloru – jest dostępny w „jedynej słusznej” kombinacji, czyli czarny front ze srebrnymi pleckami. Niezłe zaskoczenie z rana…

Znajdzicie go tutaj, w polskim Apple Store.

 1. Przednia jest.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • mackofff

  Jednocześnie zniknął iPod touch 4 gen.

 • Wersja dla gimbusów :]
  BTW: „prednia”

 • wiktorstaskiewicz

  moim zdaniem jest zupełnie nieopłacalny, za 300zł więcej mamy kamerę i drugie tyle pamięci oraz możliwość wyboru innej wersji kolorystycznej, gdyby był tańszy jeszcze o te 2 stówki to by było ok, ale nie teraz

 • Karol

  Dokładnie. Tak jak @chato_pl:disqus napisał wersja dla gimbusów. 16GB to bardzo mało nawet jeśli miałoby to służyć tylko do gier – bo do czego innego się nie nadaje. Jeśli tylko do internetu to jest za mały ekran, a jako MP3 brakuje fizycznych przycisków play/pause. Za 1000zł nie opłaca się w ogóle.

 • Grzegorz Mikoś

  Pewnie 4g jest za słabe dla nowego iOS, więc się go pozbyli.

 • Tak ten model wskoczył na jego miejsce.

 • Nie zgodzę się w żadnej z Twoich kwestii. :-) Mam 16 GB iPhone’a i mieszczę się w 13GB z muzyką, zdjęciami z ostatniego roku i wszystkimi apps włączając w to nawigację. Fakt, że niektórym może być mało, ale da się pomieścić bez problemów. Nadaje się do tego samego co iPhone, poza nawigacją. A po co fizyczne przyciski skoro masz ekranowe lub na pilocie od słuchawek? Jest też Siri.

 • Karol

  Słuchawki w iPodach są bez pilota, niestety. Fizyczne przyciski w MP3 są bardzo, bardzo ważne. Nie wiem czy słuchasz muzyki do snu, ale wyobraź sobie, że chcesz włączyć następny kawałek, a po oczach świecą Ci ekranowe przyciski albo budzisz wszystkich w domu mówiąc Siri next song. Ta wersja to niewypał.

 • A czy przypadkiem nie można po prostu wymienić słuchawek? Poza tym nie wiem czy wiesz, ale od premiery pierwszego iPoda touch nie miał on fizycznych przycisków. Jak Ci to nie pasuje to kup sobie nano albo jakikolwiek inny model? Po co ta dyskusja?

 • Karol

  Pewnie, że można ale jak myślisz czy osoba wybierająca ten model skusi się na zakup takich słuchawek? Wiem, że jest Nano, ale w momencie zabrania aparatu z Toucha podważa to sens istnienia tego modelu – ani to konsola, ani MP3… Po to ta dyskusja.

 • Twoja argumentacja niestety nie trzyma się faktów. Jest to taki sam odtwarzacz multimedialny jak każdy iPhone, iPod touch czy iPad. Żaden z nich nie ma fizycznych przycisków i nie ma z tym problemu. Odtwarza też filmy. A konsola jest również identyczna jak każdy iPhone i poprzednie iPody touch. Skoro tam się sprawdza w obu przypadkach, to czym się to różni tutaj?

 • Karol

  Oczywiście, że są takie same. Zmierzam do tego, że siłą iPoda jest aparat – całkiem dobry swoją drogą – który zawsze warto mieć przy sobie. Mało tego wielu osobom zastępował małpkę zwłaszcza ze względu na swoje wymiary. Zmierzam do tego, że aparat ma większą przydatność i jest tym czymś co sprawia, że warto go zawsze mieć przy sobie, a dodatkowo można pograć. Zabierając tę funkcjonalność targanie go wszędzie ze sobą traci sens.

 • Tyle, że iPod wypłynął jako konsola do grania….

 • Karol

  Dlaczego tak sądzisz? Bo pierwsza nie miała kamery? iPod to synonim muzyki.

 • Bo tak go Apple reklamuje i tak powiedział Steve Jobs – najczęstsze zastosowanie to jako konsola do grania. Powiedział to przy premierze 3G chyba.

 • Tomasz R

  Ja swoją przygodę z Apple zacząłem od iPoda nano pierwszej generacji. Później był już iPod Touch, i szczerze mówiąc, jak pamiętam czasy, kiedy używałem iPoda do słuchania muzyki, to wszystko wyglądało trochę inaczej. Naprawdę świetnie jest mieć urządzenie dedykowane takiej czynności. Niby iPhone robi wszystko naraz i jeszcze więcej, ale jednak bardziej się tą muzyką delektowałem, kiedy w słuchawkach nie przychodziło mi co chwilę powiadomienie o wiadomości, tweecie, mailu itd. Wiem, że można to wyłączyć. ale to jednak nie to samo. Kiedyś na pewno kupię Classica. A ten nowy touch jest moim zdaniem rewelacyjny.