Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Flickr – nowe rodzaje kont oraz wyjaśnienie kwestii Pro

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

W poprzednim tekście napisałem o nieograniczonej przestrzeni za $50 na nowym Flickr. Otóż jak słusznie zauważyliście, pomieszałem fakt, że mam obecnie konto Pro, które nie jest dostępne dla nowych użytkowników. Mam zatem nieograniczoną przestrzeń, za $25 rocznie, przez bliżej nieokreślony okres. Nowi userzy, lub Ci co korzystali z darmowej opcji, mają do wyboru jedynie pakiety Ad Free i Doublr.

Thea Lamkin, w oficjalnym wpisie na forum Flickr pisze:

With these changes comes the news that we will no longer be offering Pro accounts on Flickr. All those with one-time Pro will retain their benefits until their subscription expires. Recurring Pro members currently have the opportunity to continue renewing their subscriptions. Until we communicate otherwise, your subscription will continue at the price you started with (and not higher). All current Pro members will receive a message in their primary email accounts with more details.

Podsumowując zatem …

Jednorazowe konta Pro – Będą działały dopóki nie skończy się subskrypcja.

Konta Pro z automatycznie wznawianą subskrypcją – Dopóki użytkownik nie wyłączy automatycznego wznawiania konta i dopóki Flickr nie powie inaczej, te osoby nadal będą mogły cieszyć się nielimitowaną przestrzenią za $25 rocznie.

Użytkownicy kont Pro mogą również zrezygnować z subskrypcji i cała lub część kwoty zostanie zwrócona, a konto zmieni się w darmowe z miejscem na 1 TB zdjęć. Można sprawdzić czy ten zwrot dotyczy Was odwiedzając ten link.

Ad Free – Ten nowy rodzaj konta, dla nowych użytkowników, kosztuje $50 rocznie i jego zaletą jest usunięcie reklam.

Doublr – 2 TB przestrzeni dla najbardziej wymagających, za skromne $500 rocznie.

Na chwilę obecną pozostaję przy swoim Pro, z nielimitowaną przestrzenią i brakiem reklam. Przede wszystkim dlatego, że jest taniej niż płacić $50 za wersję Ad Free.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.