Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Twitter #Music – odkrywaj muzykę [uaktualniony; powinno działać w Polsce]

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Twitter dzisiaj uruchomił Twitter Music, o którym było głośn(aw)o kilka dni temu. Za jego pomocą będziemy mogli odkrywać nowych artystów oraz muzykę z trzech źródeł: iTunes, Spotify i Rdio. Próbny odsłuch będzie domyślnie dostarczany z tego pierwszego źródła …

Twitter Now Playing on iPhone

Do tego celu wykorzystany został hashtag #NowPlaying, pod którym będzie można w łatwy sposób dostać się do artystów, ich profili oraz naturalnie do samej muzyki. Wszystkie szczegóły oraz możliwości zostały opisane przez Twittera tutaj – nie będę ich powielał. Niestety, dla większości z nas to byłoby na tyle – możemy sobie o tym wszystkim jedynie poczytać, ponieważ usługa będzie dostępna jedynie w USA, UK, Kanadzie, Irlandii, Australii oraz Nowej Zelandii. Z czasem zostanie wprowadzona również w innych krajach oraz na Androidzie – iOS ma ponownie pierwszeństwo. Jeśli mieszkacie w powyższych krajach i nie możecie się doczekać kiedy aktualizacja pojawi się w App Store, to możecie również próbować sił na music.twitter.com – wkrótce będzie uruchomiony.

Dostępność akurat mnie nie dziwi, bo przykład Apple i innych firm, otwierających sklepy oraz streaming muzyki na świecie, pokazują, że nie jest łatwo podpisać wszystkie wymagane kontrakty. Znacznie bardziej interesujący dla mnie będzie wpływ Twittera na wzrost sprzedaży w iTunes oraz ilości subskrybentów Spotify i Rdio. Pomysł jest o tyle ciekawy, że wiele osób kupuje muzykę pod wpływem chwili, a przeglądanie Twittera jest znakomitym sposobem na dotarcie do klientów podczas gdy zajmują się czym innym. Nie ma to jednak kompletnego znacznia, bo w międzyczasie okazało się, że jest do tego osobna aplikacja zamiast zakładki w istniejącej.

Pozostaje jednak pytanie, na które prawdopodobnie znam odpowiedź – czy klienci Twittera firm trzecich, jak chociażby Tweetbot, również będą mogli wprowadzić Twitter Music u siebie? A skoro już zadajemy pytania … ciekawe też ile Apple oddaje Twitterowi za każdym kupiony utwór przez ich usługę …

Uaktualnienie

Jeśli macie konto w US App Store, to możecie pobrać Twitter Music tutaj. A jeśli macie konto premium w Spotify, to całość powinna sprawnie funkcjonować nawet w Polsce po zalogowaniu się na niego. Ja niestety nie mam, więc zdaję się na Was.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.