Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Spotify w Polsce już jest

· Wojtek Pietrusiewicz · 24 komentarze

Zgodnie z nieoficjalnym informacjami, przekazywanymi szeptem od ucha do ucha, Spotify ruszył w Polsce i na dodatek udało się przed Walentynkami.

Dotychczas byłem przeciwnikiem tego typu serwisów. Po prostu nie rozumiałem sensu płacenia za coś, co nie daje mi takich praw jak w przypadku kupowania muzyki. Nie rozumiałem dlaczego miałbym chcieć strumieniować muzykę do smartfona, skoro robię to najczęściej w samochodzie, podróżując po Polsce. Zasięg jest w lasach słaby, a nie uśmiecha mi się pobierania plików mp3 po Edge. Można wcześniej pobrać stosowne pliki na telefon, ale musiałbym jeszcze o tym pamiętać. Nie prościej zrobić automatyczny sync po WiFi z iTunes?

Norbert mi jednak zasugerował coś bardzo prostego. Tak prostego, że nawet o tym nie pomyślałem. Zamiast próbować zastąpić iTunes aplikacją Spotify, lepiej używać je równolegle. Porównując to do tradycyjnych mediów, zasugerował iTunes traktować jako własny płyty CD, a Spotify jako radio. To ma sens.

Dzisiaj Spotify używam do odkrywania muzyki, którą następnie kupuję na własność w iTunes. Ta oczywiście trafia na moje iUrządzenia. Największą zaletą Spotify są dodatkowe aplikacje, która można znaleźć w bocznym pasku pod pozycją App Finder. Polecam na obecną chwilę Digster i Filtr. Idealnie nie jest, ale odkryłem dzięki temu kilka starych kawałków, o których dawno zapomniałem.

Smacznego!

Spotify Polska →

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.