Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowa generacja akumulatorów naładuje smartfona w kilka sekund

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Niedawno, rozmawialiśmy o akumulatorach pod kątem smartfonów, oczywiście w Nadgryzionych. Tematem przewodnim był fakt, że to przede wszystkim one ograniczają rozwój telefonów komórkowych, zmuszając producentów do wprowadzania coraz oszczędniejszych ekranów i procesorów. Prawda jest taka, że to akurat bardzo dobra rzecz, ponieważ jeśli nauczą się produkować komponenty nie wymagające ogromnych ilości prądu, to w przyszłości baterie będą mogłby być znacznie mniejsze. Patrząc na telefony na rynku, niektórzy – tak mam tutaj na myśli Apple – obsesyjnie starają się zmniejszyć i odelżyć swój produkt, przy jak najmniejszych kompromisach. Wkrótce może się to jednak zmienić … Naukowcy z Uniwersytetu Illinois opublikowali swoje wyniki, a ich szef, William King napisał:

“This is a whole new way to think about batteries. A battery can deliver far more power than anybody ever thought. In recent decades, electronics have gotten small. The thinking parts of computers have gotten small. And the battery has lagged far behind. This is a microtechnology that could change all of that. Now the power source is as high-performance as the rest of it.”

Nowa technologia jest o tyle ciekawa, że pozwalają na dużą moc lub dużą energię i dzięki temu mogą mieć szerokie zastosowania w nowoczesnej elektronice. Ponadto, akumulatory można bardzo szybko naładować – do tysiąca razy szybciej od obecnych technologii. Tysiąca. Niewiarygodne. To da producentom ogromne możliwości, od 30-krotnego zmniejszenia rozmiaru baterii do wypchania wolnego miejsca i zapewnienia urządzeniu kilku tygodni bez konieczności podłączania ładowarki. A samo ładowanie będzie trwało kilka sekund lub kilka(naście) minut …

Nie zdziwię się jeśli Apple będzie jednym z pierwszych z tą technologią w swoich urządzeniach, biorąc pod uwagę ile innowacji wprowadzili już w tym względzie do komputerów … i nie mogę doczekać się ponownie czasów kiedy regularnie zapominałem gdzie leży ładowarka do mojej Nokii 6310i.

Źródło: University of Illinois

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.