Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Tworzenie nowych notatek za pomocą Siri

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Siri okazuje się być przydatna w kilku okolicznościach – sam korzystam z jej usług najczęściej w samochodzie lub miejscach, gdzie mam zajęte ręce. W tej pierwszej sytuacji zazwyczaj mam w uchu słuchawkę, więc nie muszę sięgać po telefon, aby wydać jej komendy. Przeważnie pomaga mi wysyłać krótkie SMSy lub ustawia przypomnienia. Niedawno jednak odkryłem możliwość tworzenia notatek, co jest super wygodne – często do głowy przychodzi mi temat, o którym chciałbym napisać i wiem, że jeśli go nie zapiszę, to zapomnę o nim. Aby stworzyć nową notatkę wystarczy powiedzieć:

 • Create a new note <tekst>

Tekst jest oczywiście opcjonalny, a sam zwrot również możecie wypowiedzieć inaczej. Jeśli nie podacie od razu tego pierwszego, to Siri poprosi, tak jak widać to na załączonym przykładzie1.

 1. Nie, Siri nie działa na 3G/3GS.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • rokipat

  No i na czworce tez nie dziala

 • Paweł Miasojedow

  A jak sobie radzisz przy wysyłaniu SMS’ów z dyktowaniem polskich imion i nazwisk z książki telefonicznej?

 •  Opcja fonetycznego zapisu słów – tu imion i nazwisk w książce telefonicznej.

 • Dobra Wojtku, ale nie powiesz mi, że nie używałbyś polskiej Siri, znaczy się w naszym języku. Znam Twój poziom angielskiego, wiem, że jest świetny, słyszałem jego historię i dlaczego tak jest, ale dopiero Siri po polsku będzie w stanie pokazać nam w pełni istotę tej funkcji, także Tobie. Nawet świetnie znając angielski nie widzę sensu używać głosowego asystenta w sytuacji posiadania znajomych porozumiewających się po polsku, myśląc po polsku itp.

  W skrócie- uważam, że dopóki nie jest w języku polskim, jest bajerem, także dla Ciebie. ;-) Pozdrawiam.