Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Apple wprowadza możliwość kupowania biletów za pomocą Siri →

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Mark Gurman:

Apple’s upcoming release of iOS 6.1 will include a new feature for Siri: the ability to get movie tickets. The feature, according to developers who are beta testing the new iPhone, iPad, and iPod touch operating system, works via Fandango. To purchase movie tickets, a user simply needs to ask their iOS device to buy tickets for a certain movie.

Apple says that the feature is currently exclusive to users in the U.S. Additionally, developers who have used the feature say that it is not compatible with all theaters. Compatible theaters listed by Siri are accompanied by a small movie tickets icon.

Mam tutaj prośbę do polskich kin – ogarnijcie się, stwórzcie wspólną platformę do kupowania biletów i dogadajcie się z Siri, Google Now i innymi tego typu usługami, a użytkownicy smartfonów Was pokochają.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Jak ja bym chciał…

  • Powiem tak- już teraz sporo osób przychodzi ze smartfonami i biletami w formie kodu, które musimy sprawdzać specjalnym skanerem. Często są problemy, gdyż albo ktoś powiększy kwadracik za mocno, albo jest za mały, wtedy trzeba poprosić o zmianę rozmiaru… Ja w takich sytuacjach najczęściej sam chwytam telefon i odpowiednio skaluję, gdyż widzę coraz większą kolejkę.
    Jak Apple chciałoby to rozwiązać? Ze strony iPhone wszystko jasne, ale kino? Również za pośrednictwem treści na wyświetlaczu? Jeśli tak- to istnieje już standard o którym wspomniałem wcześniej. Wątpię, by specjalnie dla osób posługujących się Siri stworzyli nowy, bo to trochę dublowanie funkcjonalności, za wprowadzeniem nowego standardu stoją duże pieniądze i zamieszanie z tym związane. By go wprowadzić musieliby mieć poważne powody, a nie mają, gdyż system elektronicznych biletów jest i działa (czasem mniej komfortowo od papierowych, ale to już kwestia ogarnięcia klienta, przecież równie dobrze ktoś może mi podać wygaszonego iPhone’a myśląc, że bilet fruwa gdzieś w jego aurze). ;-)

  • Nie jestem w stanie kupić do IMAX biletu z poziomu telefonu. Ani do Cinema City. Nie chcę podawać żadnych danych. Chcę po prostu kliknąć i mieć. Moja karta jest już w App Store – kina to powinny wykorzystać.

  • Wygodniś. ;-) Twoje dane są potrzebne, żeby ten który skanuje Ci bilet mógł spytać Cię o godność i obczaić czy się zgadza. Równie dobrze to wszystko mogłaby robić za Ciebie Siri- Ty dajesz jej zadanie, ona wypełnia Twoimi danymi wszystko i tworzy gotowy kod, pekiel wysyła z karty do kina i wszystko miodnie. Może tak to zrobią, oby.