Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Darmowy Reeder i płatne serwery RSS →

· Wojtek Pietrusiewicz · 14 komentarzy

Silvio Rizzi:

Reeder for Mac and iPad will be updated to 2.0 in the coming months. Version 2.0 will add all the features of the iPhone version, including all sharing and syncing services. Until then, Reeder for Mac and Reeder for iPad will be free, starting today.

Wersja na iPhone’a nadal pozostanie płatna, a darmowa promocja na pozostałe platformy będzie trwała dopóki nie pojawi się uaktualnienie do wersji 2.0. Wygląda też na to, że dobre serwery RSS staną się wkrótce płatne.

Reeder dla iPhone →
Reeder dla iPad →
Reeder dla OS X →

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Było do przewidzenia – Google mogło finansować Readera ze środków zarobionych gdzie indziej. A ci zajmujący się tylko usługą od RSS tej opcji raczej nie mają, więc muszą wprowadzić płatności.

 • DMatrzak

  A z czego żyje Feedly?

 • Obstawiam, że jako startup pewnie udało im się zdobyć jakiegoś inwestora. Ale już czytałem, że będą chcieli wprowadzić opcję wykupienia płatnej subskrypcji (w tekstu wynikało, że opcjonalnej).

 • DMatrzak

  To już pięć lat. Ja mam nadzieje na darmową alternatywę dla GR.
  PS A podobne, jak np. Zite i Flipboard też są darmowe.

 • Zite został kupiony przez CNN, poza tym ma boksy „Sponsored stories”. Flipboard z tego co wyczytałem został wsparty przez jakiś fundusz venture capital, poza tym Samsung pewnie im też dał trochę kasy za czasowego exclusive’a na Galaxy S III.

  Także jak widać, zawsze ktoś musi zapłacić :)

 • Wprowadzenie darmowej wersji Reeder’a rodzi pytanie czy zapowiedziana wersja 2.0 nie będzie wymagała ponownego zakupu programu. Nie jestem też przekonany czy użytkownicy będą skłonni płacić za usługę RSS, niejednokrotnie uznawaną za umierającą. Choć jak dla mnie Twitter to żadna alternatywa.

 • DMatrzak

  Dzięki za odpowiedź. Nie lubię płacić „abonamentów” . Dlatego zamiast płacić za Feedly wolałbym chyba Fever. Szkoda tylko że jego API jest niezgodne z GR, przez co prawdopodobnie będzie miał słabe wsparcie innych czytników.

 • Reklam.

 • koralfx

  Będzie miał wsparcie Reedera – czy potrzeba więcej? -:) Na razie działa na ajfonie bezproblemowo. Do tego stopnia, że na ajpadzie i maku (fluid) przeszedłem czasowo na wersję webową mimo, że nie jest ani tak ładna ani tak funkcjonalna jak Reeder.

 • DMatrzak

  „Będzie miał wsparcie Reedera – czy potrzeba więcej?” Oczywiście że potrzeba. Reeder jest niezły, jednak na iPadzie Mr. Reader jest dużo, dużo lepszy.

 • koralfx

  No fakt, funkcjonalnie jest niezły, niestety jest brzydki. Jakieś bevele, belki, okienka nie dochodzące do krawędzi ekranu – design bardzo trąci myszką. Próbowałem w nim dopasować sobie „skórkę” ale wszystko odbywa się za pomocą zmiany kolorów – nie da rady tego zmienić dogłębnie. Zresztą nawet tego mi się nie chciało robić a wszystkie wbudowane motywy są słabiutkie. W necie też nie widziałem nic sensownego. Wiem, wygląd to nie wszystko, ale dla mnie – bardzo dużo.
  Pozostaje mieć nadzieję, że tu też pojawi się obsługa Fever.

 • DMatrzak

  Mr. Reader jest po prostu bardziej zaawansowany i funkcjonalny, w związku z tym i jego wygląd jest trochę mniej minimalistyczny. Na pewno nie można powiedzieć że jest brzydki ponieważ wyglądem nie odbiega znacznie od Reedera, a tym bardziej od innych programów pod iOS.

 • Marucins

  Na kiego mi te serwery?
  Dajcie całość offline i po sprawie.

 • Brak sync. Jak nie chcesz to możesz już teraz to zrobić za pomocą chociażby NetNewsWire i innych.